رئیس شورای شهر مشهد در پیامی از تلاش‌های خادمان زائران رضوی در دهه پایانی ماه صفر تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا حیدری در پیامی از تلاش های خادمان زائران رضوی در دهه پایانی ماه صفر تشکر و قدردانی کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

نظم گام‌ کاروان‌هایی که بارشان همه مهر و برکت بود، از آهنگ ایستاد و مهمان‌های ارجمندمان شهر را تا دیدار و سلامی دیگر ترک گفتند.

مهمانانی نجیب و گرانقدر که شهرمان از انباشت ذرات عشق، وصل و نجواهای آسمانی آنان بلورآجین بود و عاشقانه‌های آنان چونان نغمه‌ای ابدی تا ماه‌ها درگوش شهر خواهدماند.

حال که زنگ پایان هنگامه وصل و وجد بزرگ‌مان به صدا درآمد و خیابان‌های شهر به روزهای عادی خود بازگشته، برخود واجب و لازم دانستم تا دیگر بار برتمامی آنان‌که خادمان این بزم محبت بودند و تلاش داشتند تا مراسمات باشکوه پایان صفر، باکمترین ضعف به انجام رسیده و زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) از هر ناملایمت و نارسایی مصون باشند، درود بفرستم و بر همت، ایمان خالص و اراده آنان سرتعظیم فرود آورم.

تمامی آنانی که به سهم خود به‌صورت رسمی یا داوطلبانه باری از دوش مدیران و خدمتگزاران شهری برداشتند و مجالی‌را در فضای عطرآگین خدمت تنفس کردند.

ساکنان بخشنده و سخی شهربهشت که هم‌چون گذشته و دیرباز، مهمانان به تماشای مناعت طبع‌ و لطف واسع‌شان نشستند. ساکنانی که همواره چنین برهه‌هایی را برای پیشگامی در امر مشارکت مسئولانه اجتماعی غنیمت دیده و یاریگر خادمان خود در امر خدمت‌رسانی می‌شوند.

هیچ تردیدی نیست که اجر و جایگاه این مجاهدت‌های خالصانه، از مشارکت در امر تنظیف شهر و حمل‌ونقل درون‌شهری مسافران گرفته تا تهیه خوراک‌های فرهنگی، راهنمایی و نظم‌بخشی به مسیر راهپیمایی زائران، علاوه بر آن‌که منزلتش در چشمان سپاسگزار و گوهرشناس مردم می‌مانَد، نزد ولی‌نعمه مهربان و مهمان‌نوازمان حضرت انیس‌النفوس (ع) نیز محفوظ خواهد بود‌.

این شتاب مدبرانه و مسئولانه در امر خدمت‌رسانی‌ها، علاوه بر آن‌که زیارت را به خاطره‌ای گوارا و فراموش‌نشدنی برای مهمانان تبدیل نمود، مارا نیز بدین باور رساند که با این‌چنین نیروی انسانی توانمند و متعهدی در مواجهه با هر برهه ‌و هنگامه‌ای، مارا بیم لغزش نباشد.

ما در پیاله عکس رخ یار دیده‌ایم

ای بی‌خبر ز لذت شرب مدام ما

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.