اخبار مرتبط

محمد میری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیر کشت زعفران در تایباد انسال با 950 هکتار افزایش به شش هزار و 200 هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته 20 درصد بیشتر شده است.
وی ادامه داد: کشت زعفران در تایباد به صورت پراکنده است و در این چارچوب به ازای هر هکتار سطح زیرکشت 80 نفرروز از مرحله کاشت، برداشت و فرآوری این محصول مشغول کار می شوند.
مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: عملکرد محصول زعفران این شهرستان سال زراعی گذشته در هر هکتار به دو کیلو و 900 گرم زعفران خشک رسید و در مجموع 15 تن زعفران برداشت شد.
وی افزود: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب مورد استقبال شدید کشاورزان واقع شده است. به همین خاطر تامین کودهای شیمیایی و ریزمغذی مورد نیاز، استفاده از روشهای نوین آبیاری، مبارزه با علفهای هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع زعفران و ارائه راهنماییها و توصیه ‌های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران صورت می گیرد.
میری همچنین از توزیع دو هزار تن انواع کود بین زعفرانکاران تایبادی خبر داد و ادامه داد: پارسال هفت تن زعفران به صورت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری و 100 درصد مطالبات آنها نیز پرداخت شد.
سالانه 25 نوع محصول زراعی و 20 نوع محصول باغی در تایباد تولید می شود. این شهرستان 40 هزار هکتار زمین زراعی و باغی و هفت هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد. مرکز شهرستان مرزی تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.7494/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.