اخبار مرتبط

محمدجواد علیپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستانهای تایباد و باخرز در شرق خراسان رضوی 80 هزار هکتار منطقه پیشنهادی حفاظت شده دارند. یک حوزه از این تعداد در تایباد و سه منطقه در باخرز قرار دارند.
وی ادامه داد: هم اکنون سرانه نگهداری مناطق حفاظت شده کوهستانی به ازاء هر پنج هزار هکتار یک نیروی محیط بان و در مناطق دشتی هر 10 هزار هکتار یک نیروی محیط بان می باشد لذا کمبود نیرو یکی از مهمترین مشکلات حوزه محیط زیست در شرق خراسان رضوی محسوب می شود.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست تایباد و باخرز گفت: 22 هزار هکتار از مناطق دشتی در قسمت جنوب شرقی تایباد همجوار با کشور افغانستان مستعد تبدیل شدن به مناطق حفاظت شده را دارد. این محدوده زیستگاه انواع گونه های جانوری همچون آهو، هوبره و گربه وحشی است.
وی افزود: شهرستانهای تایباد و باخرز 332 هزار و 600 کیلومتر مناطق آزاد دارند که تا فاصله هفت کیلومتری نوار مرزی هرگونه شکار و صید انواع گونه های جانوری در آن ممنوع است.
علیپور ادامه داد: با وجود اینکه باخرز در سال 1389 در قالب تقسیمات کشوری به شهرستان ارتقاء یافهاما هنوز اداره محیط زیست مستقل ندارد.
تایباد در فاصله 225 کیلومتری و باخرز در فاصله 220 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارند.
7494/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.