اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی اسماعیلی روز پنجشنبه در جشن هموفیلی خراسان جنوبی گفت: در راه اعتلای انسانیت و کاهش آلام و گرفتاری انسان های نیازمند، کمک به همنوع در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما مسلمانان موج می زند.
وی ادامه داد: به لحاظ اخلاقی و فلسفی هریک از سالکان الی الله مسیرهایی را در راه نیل به خدا و معشوق تعریف می کنند که کمک به همنوع و نیازمندان در صدر آن است.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: راه رسیدن به خدا از مسیر خلق می گذرد و شایسته ترین خلایق از دیگران نیازمندتر هستند که در همین ارتباط دولت تلاش می کند در ارتباط با سلامت جامعه از هیچ تلاشی چشم پوشی نکند.
وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی همواره در امور خیر پیش قدم هستند افزود: فعالیت بیش از 400 سازمان مردم نهاد در استان گویای این مهم است که در راستای کاهش آلام گام برمی دارند.
اسماعیلی بیان کرد: امروز سازمان های مردم نهاد در قالب های مختلف، نیازمندان را مورد توجه قرار می دهند و جامعه باید به این درک برسد که بیماری محدودیت نیست بلکه با تقویت اراده، کمک و هم افزایی می توان گام های مهمی را برای رهایی از مشکلات این حوزه برداشت.
156 بیمار هموفیلی در خراسان جنوبی زندگی می کنند. هموفیلی یا خون‌تراوی دسته‌ای از بیماری‌های ارثی هستند که در آنها توان بدن برای ایجاد لخته و انعقاد خون برای جلوگیری از خونریزی در صورت پاره شدن رگ مختل می شود.
3215*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.