اخبار مرتبط

سرگرد محمد فاطمی نسب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح هجرت سه در راستای مرمت و بهسازی مدارس شهرستان در حال اجراست و یکی از ماموریت ‌های بسیج علاوه بر فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی، ارتقای کیفیت اوقات فراغت دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه تاکنون 22 مدرسه شهرستان درمیان برای مرمت و بهسازی اعلام آمادگی کردند گفت: نقاشی و دیوارنویسی، مرمت سرویس بهداشتی، آبخوری، تعمیر تجهیزات مدارس و دیوارکشی مدارس از جمله فعالیت های دانش آموزان بسیجی است.
وی بیان کرد: همچنین سه گروه جهادی 15 نفره دانش آموزی نیز از مرکز استان در راستای اجرای طرح های عمرانی در شهرستان مشارکت دارند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان با اشاره به این که طرح هجرت به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و توانمندسازی آنان در حال اجراست اظهار داشت: طرح هجرت فرصتی فراهم می آورد تا دانش آموزان علاقه مند به یادگیری حرفه و شغل برای آینده خود در کنار تحصیل در زمینه های طراحی، نقاشی ساختمان، جوشکاری و نجاری فعالیت و کسب مهارت کنند.
وی گفت: فعالیت گروه های جهادی دانش آموزی از 15 تیر آغاز شد و تا اواسط شهریورماه ادامه دارد.
حدود 12 هزار دانش آموز سال تحصیلی گذشته در شهرستان درمیان تحصیل کردند.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.