اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا داوود شهرکی روز سه شنبه در نشست خبری افزود: طرح تشدید نظارت بر بازار با همکاری مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق و بسیج اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در قالب گشت های مشترک اجرا می شود.
وی بیان کرد: اصناف خراسان جنوبی در اخلاق، مشتری مداری و کسب و کار کم نظیر بوده و همیشه برای روحیه اخلاق مداری و کسب و کار اسلامی و دینی ما را همراهی کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار فرصتی برای اصناف و بازاریان بوده چرا که ممکن است با افرادی رو به رو شویم که از فضای حاکم بر اصناف و بازار سوءاستفاده کنند.
وی تصریح کرد: به کمک اصناف و در کنار آنها مانع سوءاستفاده در بازار می شویم و شهروندان می توانند هر گونه انتقاد، پیشنهاد یا شکایت های خود در زمینه بازار و اصناف را با سامانه 124 درمیان بگذارند که در کمتر از 24 ساعت پاسخ شکایت به فرد شاکی اعلام خواهد شد.
شهرکی گفت: همچنین مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف مراتب را با مراجعه حضوری به سازمان یا گشت های مشترک اعلام کنند.
وی با تاکید بر اینکه در مقابل تخلفات یا سوء استفاده های اقتصادی کوتاه نخواهیم آمد عنوان کرد: موارد منجر به تخلف یا برداشت از تخلف بررسی و در این زمینه برخورد جدی خواهیم داشت.
وی افزود: اداره تعزیرات حکومتی نیز به صورت جدی و سریع با شخص متخلف برخورد خواهد کرد تا آسیبی به اصنافی که خوب عمل می کنند و در فضای صداقت ارایه کالا و خدمت دارند، مورد شائبه تخلف قرار نگیرند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به وظایف ستاد تنظیم بازار استان اشاره کرد و گفت: کارگروه تنظیم بازار کشور به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار شد لذا همه دستگاه های اداری و خصوصی مرتبط با این حوزه در این فرایند هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.
وی اظهار داشت: تمامی وظایف و تصمیمات در حوزه قیمت گذاری کالا و خدمات توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان انجام می شود و از کمک این سازمان به عنوان یک تشکل خصوصی به خوبی استفاده خواهد شد.
شهرکی با بیان اینکه جرایم ناشی از تخلفات صنفی اصلاح شده و افزایش یافته است گفت: درخواست داریم واحدهای صنفی با رعایت تمامی ضوابط قانونی، درج قیمت بر روی کالا را رعایت کرده و نسبت به این موضع حساس باشند تا با برخورد تعزیراتی ناشی از بازار و اصناف رو به رو نشوند.
وی تاکید کرد: واحدهای صنفی نباید در عرضه کالا و خدمات محدودیت داشته باشند همچنین رعایت ضوابط قیمت گذاری، ارایه فاکتور، درج و نصب قیمت از دیگر انتظارات است و باید لیست قیمت ها برای ارایه به بازرس نیز در واحد صنفی موجود باشد.
7557*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.