اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا وحید ضیائیان احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در مجموع یک هزار و 791 نفر در 22 روستا از مزایای این طرح ها برخوردار شدند و اشتغال 17 نفر تثبیت شد.
وی اجرای طرحهای آبیاری کم فشار و تحت فشار، احیا و مرمت قنوات، طرح کشت نشایی چغندرقند و احداث آبشخور دامی را از مهمترین این طرح ها ذکر کرد.
وی همچنین از خشک شدن ناگهانی تعدادی از درختان زرشک در سطح شهرستان خبر داد و گفت: با بازدیدهای کارشناسان این مدیریت و بررسی های میدانی و نمونه برداری و آسیب شنایی آزمایشگاهی مشخص شد که تجمع نمک و مسمومیت شوری عامل اصلی خشکیدگی ناگهانی درختان زرشک بوده است.
ضیائیان احمدی از کشاورزان خواست برای رفع این مشکل علاوه بر آبیاری سنگین از ضد شوری حاوی گوگرد استفاده کنند.
وی بیان کرد: امسال با اطلاع رسانی گسترده بین کشاورزان و کانون کوبی به موقع توسط کارشناسان شبکه مراقبت بیماری زرده گندم در شهرستان مهار شد.
وی اضافه کرد: بیماری زرده گندم، یک بیماری قارچی است که با شروع بارندگی های بهاره و بالا رفتن رطوبت و دما در مزارع گندم بویژه در مناطقی که گندم ها عارضه ورس و خوابیدگی داشته باشند و رقم محلی گندم هم کشت شده باشد، شیوع پیدا می‌کند.
آفت زرده گندم از سال 1386 در برخی از مزارع گندم شهر طبس مسینا شهرستان مشاهده شد که در سال جاری مهار شد.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556* 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.