اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سرهنگ مهدی صادق احمدی روز سه شنبه در نخستین نشست ستاد شهرستان بیرجند کنگره سرداران، امیران و 2000 شهید خراسان جنوبی که به میزبانی فرمانداری بیرجند برگزار شد، افزود: برنامه های مربوط به شهیدان و ایثارگری به همه کشور مربوط بوده اما بسیج با توجه به وظایف و رسالتش در این بخش پیش قدم است.
وی بیان کرد: همانطور که در جنگ و دفاع مقدس بسیجیان در خط مقدم صحنه نبرد بودند اما پشتیبانی و حمایت مربوط به وزارتخانه ها و اداره های کل استانی و شهرستانی بود و اگر این حمایت های نبود توفیقات حاصل نمی شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: 21 هزار شهید مجموعه شهیدان کارمند ما در کل کشور هستند و در بعد پشتیبانی، امکانات و تجهیزات به همکاری همه دستگاه های شهرستانی و استانی نیاز است.
وی افزود: بخشی از مردم، کارمندان دولت هستند که نسبت به دیگر مردم تمکن مالی مناسبی دارند و اگر همکاران در اینگونه برنامه ها مساعدت مالی داشته باشند کاری خوب و ارزشمند است.
وی تصریح کرد: بخش اعظم نیروی انسانی اجلاسیه های کنگره شهدای خراسان جنوبی که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد توسط قشر کارمند شهرستان بیرجند تامین می شود.
صادق احمدی گفت: مسئولان اداره های شهرستانی باید در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.
وی افزود: یکی از مهم ترین اقدامات اثربخش برگزاری نمایشگاه از حرا تا حرم است که در ناحیه مقاومت بسیج بیرجند کارهای عمرانی آن از فروردین ماه سال جاری آغاز شد و در ماه مبارک رمضان شتاب یافته است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند تصریح کرد: ماه مبارک رمضان هر شب تعداد 70 نفر از اقشار مختلف دانش آموز، دانشجو، روحانی و پزشک داریم که در برپایی این نمایشگاه ما را یاری می کنند و تا پایان تیر ماه کار عمرانی آن تکمیل می شود.
وی گفت: برای ستاد شهرستانی کنگره شهدای استان 13 کمیته پیش بینی شده که قابلیت کم یا زیاد شدن دارد و رئیس شورای سیاست گذاری ستاد در شهرستان ها ائمه جمعه هستند که چون در شهرستان بیرجند امام جمعه بیرجند نماینده ولی فقیه هستند از قائم مقام ایشان تقاضا کردیم به عنوان مسئول شورای سیاست گذاری باشند.
وی افزود: کمیته فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کمیته دانش آموزی در اداره کل آموزش و پرورش، کمیته پشتیبانی و مالی با مسئولیت معاون پشتیبانی و اداری و مالی فرمانداری بیرجند، کمیته اصناف با مسئولیت اتاق اصناف و کمیته خدمات رسانی با مسئولیت کمیته امداد امام خیمنی (ره) پیش بینی شده است.
صادق احمدی گفت: همچنین کمیته روابط عمومی و مستندسازی با مسئولیت صدا و سیمای خراسان جنوبی، کمیته امنیت و انتظامات با مسئولیت نیروی انتظامی، کمیته فضای مجازی و رسانه در اداره کل مخابرات، کمیته جمع آوری و حفظ آثار با مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران، ورزش و جوانان با مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان، کمیته بانوان با مسئولیت امور بانوان فرمانداری بیرجند پیش بینی شده است.
وی افزود: در زمینه نمایشگاه نیازمندی هایی داریم و دستگاه هایی که امکانات لازم را دارند به کمک ما بیایند چون هنوز توفیق چندانی در بعد مالی نداشتیم.
7559*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.