اخبار مرتبط

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرحیم شهریاری روز پنجشنبه اظهار کرد: در پی بارندگی و جاری شدن سیل، 10 منزل مسکونی در روستای کامرانیه بخش دستگردان شهرستان طبس دچار آبگرفتگی شد.
وی افزود: از صبح 26 اردیبهشت ماه تا امروز 17 نفر در قالب پنج تیم عملیاتی برای امدادرسانی به منطقه اعزام و بیش از 40 نفر از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: هشت دستگاه چادر برای آسیب دیدگان برپا و اقلام زیستی و غذایی میان آسیب دیدگان از قبیل پتو، موکت، والور، کنسروجات، روغن و حبوبات توزیع شد.
وی بیان کرد: 94 نفر در قالب 24 تیم عملیاتی از 2 روز گذشته در استان خراسان جنوبی آماده باش هستند.
سازمان هواشناسی تداوم ناپایداری های جوی را برای برخی مناطق کشور از جمله خراسان جنوبی به شکل وزش باد شدید در برخی نقاط گرد و خاک، بارش رگباری و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی کرد.
سازمان مدیریت بحران هم اعلام کرد: با توجه به شدت بارش ها به صورت رگبار باران، رعد و برق و وزش باد با احتمال تگرگ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی می شود لذا مردم و مسئولان تمهیدات لازم و موارد احتیاطی را رعایت کنند.
بارش رگباری همراه با وزش باد شدید اواسط هفته جاری باعث جاری شدن سیلاب در چهار شهرستان بیرجند، درمیان، زیرکوه و سربیشه استان خراسان جنوبی شد و خسارات جانی و مالی را بر جا گذاشت.
این استان مرزی 11 شهرستان دارد.
3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.