اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی چهارشنبه شب در هفتمین یادواره شهید گمنام دانشگاه بیرجند که با حضور خانواده شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور و جمعی از دانشجویان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این یادواره ها بهانه ای برای یادآوری اندیشه و افکار شهداست.
وی افزود: آنچه در میدان بین المللی امروز مشاهده می کنید جنگ تمام عیار حق و باطل و صحنه های افتخار برانگیز مجاهدت، صبر و مقاومت در مقابل ستم است.
وی به نمونه عینی این مطلب در فلسطین اشاره کرد و یادآور شد: این روزها مردم فلسطین برای دفاع از حق در مقابل دشمنان بیرحم سر تا پا مسلح ایستاده اند.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه حقیقت حق و باطل را نمی توان با امور ظاهری شناخت، گفت: برای رسیدن به حقیقت باید دیدگاه های انسان شناسی، هدف شناسی و جهان شناسی وارد کار شده تا این موضوع را در باطن مسائل کشف کند.
حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه فلسفه زندگی یا شکست است یا پیروزی ادامه داد: نظام هستی یک نظام احسن است و اگر انسان از این فلسفه سردر نمی آورد مشکل هدف ها و آرمان های جهان نیست بلکه از خود اوست.
وی افزود: گر چه ممکن است در برخی از زندگی ها شکست نباشد اما این موضوع شرایط خاصی را می طلبد به طوری که باید عناصر انسانیت را به صورت کارشناسی استفاده کرد، آن زمان می توان گفت که زندگی شکست ناپذیر است اما با توجیه های جاهلانه و پیروی از هوای نفسانی نمی توان فلسفه شکست و پیروزی را تحلیل کرد.
وی با بیان اینکه حقیقت علم هیچ گاه شکست نمی خورد یادآور شد: اگر تمام دنیا را ابوجهل ها پر کنند باز هم هیچ وقت علم شکست نمی خورد، اگر عالم یا دانشمندی هم شکست خورد در زاویه جهل شکست خورده است.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه زندگی متکی بر علم شکست ناپذیر است افزود: عقل در ذات خودش همواره بر سفاهت پیروز است و اگر عقل در زندگی ما حرف اول را زد به هر امری وارد شویم در نهایت هیچ وقت شکست نخواهیم خورد.
حجت الاسلام عبادی ادامه داد: ممکن است برخی بگویند آنچه در صحنه می بینیم شکست علم بوده، اما این تعبیر عوامانه است چرا که وقتی انسان در یک نظام احسن برای هدف فوق العاده خلق شده، اگر بر اساس عقل خودش را بسازد هیچ وقت شکست نمی خورد.
وی با تاکید بر اینکه راه پیروزی تحمل سختی ها است گفت: برگ برنده همیشه از آن کسی است که آزمایش سختی ها او را از کار نیندازد و گرنه که پرواربندی می شود.
امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: پیروزی که از جانب خداوند باشد هیچ گاه فاصله زمانی و مکانی ندارد و اگر زندگی بر حقیقت علم ، عقل و عدل تنظیم شود هرگاه در مقابل ظلم و باطل ایستاد پیروز خواهد شد.
وی فدا شدن در راه حق را یک خیر بزرگ برای بشر دانست و افزود: شکستی که افراد در زندگی متحمل می شوند ناشی از نفس آنهاست چرا که بدترین دشمن انسان همین نفس است.
رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این جلسه با بیان اینکه یادواره شهدا یادآوری ارزش هاست گفت: ما باید هر سال این سالگرد ها را برگزار کنیم تا جوانان و خصوصا دانشجویان بدانند که داشتن ارزش ها فعلی نتیجه چه سختی هایی است.
احمد خامسان ادامه داد: در هر مقطعی بر اساس شرایط باید به خاطر ارزش ها تلاش کنیم و در حال حاضر هیچ چیز برای دانشجویان مهمتر از تلاش در عرصه تحصیل نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی همچنین با غبار روبی مزار شهید گمنام دانشگاه بیرجند از نمایشگاه عکس شهدا نیز بازدید کرد و اجرای تئاتر و روایت گری توسط مدافع حرم کاظم سلیمانی نیز از دیگر برنامه های این یادواره بود.
ع.ب* 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.