اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمود مظفر روز چهارشنبه در نشست مجمع خیرین مسجد ساز خراسان جنوبی افزود: البته در ساخت مساجد باید ارزان و ساده سازی مد نظر قرار گیرد به طوری که به جای یک مسجد سه میلیاردی، 10 مسجد 300 میلیونی پر کاربرد ساخته شود.
وی اضافه کرد: اعضای مجمع خیرین مسجد ساز هرچه زودتر باید کمبود مساجد را در همه زمینه های احداث، تکمیل و تجهیز و با در نظر گرفتن نیاز سنجی و اولویت ها در بانک اطلاعاتی مشخص، اعلام کنند که تمام اقدامات خیران بر اساس اولویت ها صورت پذیرد.
وی ادامه داد: مجمع خیرین مسجد ساز خراسان جنوبی به عنوان سومین استان کشور فعالیتش را آغاز کرده است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز اظهار کرد: حضور مردم در ساخت مساجد یک اصل اجتناب ناپذیر است به طوری که تا مردم مشارکت نداشته باشند در مساجد هم رونقی نخواهد بود.
مظفر با بیان اینکه ساخت مساجد کار انسان های مومن است، افزود: مردم باید برای ساخت مساجد اعلام نیاز کنند و خودشان وارد میدان شوند، دولت هم فقط باید نقش تسهیل گری را بر عهده داشته باشد.
به گفته وی مجمع خیرین مسجد ساز از سال 92 با پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین قرائتی به مقام معظم رهبری کار خود را به صورت چراغ خاموش آغاز کرد تا نیاز سنجی ها و اولویت های کاری را برگرفته از اهداف مورد نظر پیگیری کند و خراسان جنوبی به عنوان سومین استان کشور دارای مجمع است.
مظفر در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با این حرکت معنوی بتوانیم بخش عظیمی از مشکلات مساجد را با کمک خیران حل کنیم.

** مسجدی تربیت کنیم، مسجد ساخته می شود
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی هم گفت: اگر مسجدی تربیت کنیم بدون شک مسجدی ها مساجد را خواهند ساخت و دولت و مسئولان در کنار مردم باید این مهم را مد نظر داشته باشند.
حجت الاسلام روح الله نوری با بیان اینکه غیر از 2 روستا بقیه روستاهای استان دارای مسجد هستند، افزود: مساجد استان از لحاظ ساختمانی نیازهای ویژه ای دارند زیرا تعدادی در زلزله ها تخریب و تعدادی هم فرسوده شده اند که در کنار ساخت مساجد باید به آن توجه کرد.
وی اظهار کرد: وضعیت مساجد ما نباید به جایی برسد که مدیران به زحمت حتی در مراسم غبار روبی شرکت کنند یا خادم مسجد برای امرار معاش با مشکل مواجه شود.
نوری افزود: از مشارکت مردم نباید غافل ماند زیرا از ظرفیت مردم باید برای ساخت مسجد استفاده کرد.
خراسان جنوبی دارای 2 هزار مسجد است که تعداد زیادی از آن نیاز به بازسازی دارد.
*3215 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.