اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور با وی افزود: رفتار فرد نمازخوان باید برای کسب رضایت خداوند و الگویی برای جامعه باشد.
وی تصریح کرد: متاسفانه بعضی افراد نماز خود را سر وقت می خوانند اما کارهایی که بعد از نماز انجام می دهند، از کار هر کافری بدتر است.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در دنیای امروز مسجد غلط انداز زیاد است گفت: به دنبال مسلک های مختلف به اسم اسلام، مسجد و نمازخوان تروریست پرورش داده و شهرهای مسلمانان را تخریب می کنند.
وی افزود: مسجد غلط انداز، افرادی تربیت می کند که مسلمانان را کشته و هتک ناموس می کنند و اول وقت هم نماز می خوانند که این نماز خیلی غلط انداز است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار کرد: در دنیای آخرالزمانی باید مسجدی در تراز مسجدی که پیغمبر (ص) برای تقوا و پاکی انسان بنا کرد، ساخته شود تا انسان را از همه آلودگی ها نجات دهد.
وی تصریح کرد: اگر اقامه نماز با صداقت نباشد دیگر اقامه نماز نیست بلکه فقط خم و راست شدن بدن است چون نماز این فرد نه به اخلاق، حلال و حرام و ... زندگی اش ربطی ندارد و این نماز کارآمدی نداشته بلکه در بسیاری از مواقع مثل نماز منافقان شر ایجاد می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اقامه نماز آن است که جایگاه نماز در همه اخلاق، خواب و بیداری و همه شئونات زندگی انسان اثر داشته باشد و انگیزه اقدام همه کارها برای رضای خدا باشد.
وی با اشاره به اینکه نماز در روایات به عنوان ستون دین یاد شده است افزود: همه امور دین متکی به این ستون بوده و فرق بین نماز حقیقی با خم و راست شدن هم همین است یعنی واقعا حالت اقامه دارد یا فقط کاری جزیره ای انجام می شود.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در کلام وحی فلسفه وجود انسان و خلقت آن برای عبودیت است و چون معنی واژه حالت انحصار پیدا می کند پس فقط برای خداوند انجام می شود.
عبادی گفت: صاحب حقیقی عالم، انسان را برای عبودیت خلق کرده و عبودیت به این معنا با انجام عبادت به معنای فقهی متفاوت است.
وی افزود: هیچ لحظه از لحظات زندگی نباید خارج از عبودیت باشد و وقتی انسان از لحاظ ایمانی ساخته و بنده خدا شد همه کارهایش بندگی خداوند است.
وی تصریح کرد: جایگاه نماز این است که باید همه امور براساس ایمان متکی به نماز و صرفا برای عبادت خداوند باشد و چنین فردی بنده پول و شهوت نیست.
امام جمعه بیرجند گفت: همه امور دیگر از خوردن و خوابیدن برای عبودیت تنظیم شده و در لحظه اقامه نماز همه وجود انسان تبدیل به عبودیت می شود.

**ساخت مساجد ساده و ارزان هدف اصلی است
مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور هم در این دیدار گفت: هدف اصلی این مجمع ساخت مساجد ساده، ارزان و بدون هزینه اضافی در مناطق محروم و پرجمعیت است.
محمود مظفر افزود: این مجمع از سال 1392 تشکیل شد و در ستاد اقامه نماز همه تلاش ما این است که در جامعه اقامه نماز به معنای واقعی آن اتفاق بیفتد.
وی بر ضرورت ترویج نماز در جامعه تاکید و اضافه کرد: باید از ظرفیت علما، مسئولان، دانش آموزان و گروه های مختلف مردم در این خصوص استفاده شود.
وی گفت: ستاد نماز آموزش را از سنین پایین برای مربیان از مهدکودک آغاز کرده است و در حوزه بانوان که محور اصلی خانواده را شکل می دهد اقداماتی انجام شده تا بانوان فضیلت نماز را در خانواده ترویج دهند.
مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز گفت: نیازسنجی در حوزه شناسایی مکان هایی که مسجد نیاز دارد توسط مجمع خیرین مسجدساز کشور انجام شده است و فرهنگ سازی در خصوص ساخت مسجد باید به گونه ای باشد که افراد ثروتمند و عموم مردم حتی به اندازه یک آجر در ساخت مسجد همکاری کنند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر شهرک هایی در شهرها ساخته شده که ابتدا به ساخت خانه های مسکونی پرداخته و در پایان کار به فکر ایجاد مسجد هستند.
وی افزود: ابتدا باید خانه خدا در محل تاسیس شود و بعد به فکر ساخت خانه مسکونی باشیم که این موضوع باید بین مسئولان فرهنگ سازی شود.
7559*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.