اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز یکشنبه در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی در آستانه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی غیورمرد هستند و مردم هم در کنار نیروهای مسلح با دشمن می جنگند.
وی ارتش مکتبی را شجره طیبه خواند و گفت: اهداف نظامی ارتش مانند اهداف عقیدتی آن بوده و جهاد هم یک فریضه دینی است چون دفاع از ناموس، حیثیت و شرف یک واجب الهی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: جنایتکاران بین المللی به هیچ قانونی پایبند نبوده و سابقه آنها این موضوع را نشان می دهد زیرا اروپایی ها خودشان صدام را به سلاح شیمیایی مسلح و سپس به همین بهانه با او مقابله کردند.
وی گفت: ایالات متحده آمریکا و اروپایی ها تابع هیچ قانونی نیستند و همه حرف آنها مکر و حیله بوده و آنچه را به عنوان حقوق بشر مطرح می کنند، دروغ است.
وی بیان کرد: در کشورهای اروپایی هم مردم خوب وجود دارد اما سیاست حاکم بر اروپا در تمام تاریخ فاسد بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: فرهنگ، خلق الساعه نیست و منابع زیادی در طول زمان نیاز دارد تا یک فرهنگ سازی انسانی ایجاد شود.
وی افزود: «شارل کبیر» در قرن نهم هجری وقتی حکومت را به دست گرفت همه خانواده سلطنتی، بی سواد بودند و وقتی سرشماری از باسوادان کرد تعدادشان به صد نفر نرسید ولی مسلمانان پنج قرن قبل از این تاریخ در یک شهر به نام نیشابور در قرن سوم هجری وقتی امام رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را نقل کردند 18 هزار قلم به دست حدیث را نوشتند.
وی گفت: استقبال ایران از دین مبین اسلام نشانه رشد فکری این ملت از گذشته هاست و وضعیت اروپایی ها چه در دوران جهل خود و چه در دوران بی دینی، چه در دوران دین داری بدتر شده اما بهتر نشده است.
امام جمعه بیرجند افزود: دین اروپایی ها مجموعه ای از خرافات به اسم مسیحیت است و نمادش این بود که دانشمندان را به اسم دین می سوختند و بعضی از آنچه به عنوان کتاب دین توسط آنها مطرح است، اگر بازگو شود انسان شرم می کند.
وی بیان کرد: امروز هم در تعلیمات «تلمود یهود» اعتقاد بر این است که دیگر انسان ها متعلق به یهودی ها هستند و هر کاری حتی قتل و جنایت را می توان نسبت به معتقدان به دیگر ادیان غیر یهود انجام داد.
وی گفت: کشتن کودکان و جوانان حتی به شکل تفریح برای آنها ایرادی ندارد و در روایات آمده که انبیای الهی را شهید کرده و از این کارشان پشیمان نبودند.
عبادی افزود: روزی که آنها جاهل بودند مسلمانان قرن ها با کمال بزرگواری برای نشر علم به دنیا تلاش کردند و وقتی علم به دست آنها رسید به علم مضر تبدیل شد چون علمی که به دست جامعه بی فرهنگ بیفتد، مضر می شود.
وی اظهار کرد: اقتصاد آنها پول پرستی است و همه کارهایشان برای پول است چون برای انسانیت ارزش قائل نیستند و در کشورهای اروپایی و آمریکا، یک درصد جمعیت، 99 درصد ثروت را قبضه کرده و 99 درصد جمعیت دیگر باید با یک درصد ثروت زندگی کنند.
وی گفت: از گذشته دور اروپایی ها هر جا نفوذ کردند تلاش آنان بر آلوده کردن مردم بود، تریاک مجانی به مردم داده و سوخته آن را گران می خریدند و روزی که ایران 20 میلیون جمعیت داشت، انگلستان مواد خوراکی را جمع کرده و در صحرا می سوختند، راه های مرزی را مسدود کردند و با قحطی مصنوعی نیمی از جمعیت ایران کشته شدند.
امام جمعه بیرجند گفت: هر جای دنیا افرادی زورگو مثل آتاتورک، رضاخان، صدام و ... باشند اروپایی ها از او دفاع می کنند ولی در طول تاریخ هیچ مسلمان واقعی تروریست نبوده است.
وی اظهار کرد: اروپایی ها تروریست ها را در سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و ... ایجاد کردند و مدعی هستند که برای جنگ با تروریست ها 30 سال باید در منطقه بمانند.
وی یادآور شد: وقتی ملت ها بیدار شدند و این تروریست ها را از کشور خود خارج کردند به بهانه واهی سلاح شیمیایی به یک کشور مستقل (سوریه) که عضو سازمان ملل است حمله می کنند و متاسفانه عده ای در داخل کشور، دانسته یا ندانسته چهره آمریکا را بزک می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دشمن به دلیل اینکه ایمان ندارد در ذاتش بسیار ترسو است و تفنگ داران آمریکایی وقتی در آب های خلیج فارس دستگیر شدند از ترس مثل یک کودک گریه می کردند.
7559*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.