اخبار مرتبط

محمد زنگنه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان اشتغال ایجاد شده در سال گذشته در مقایسه با سال 95 از رشد 12 درصدی برخوردار است.
وی نبود شغل و بیکاری جوانان را یکی از مشکلات مهم جامعه دانست و گفت: همه وظیفه داریم با امکانات خود برای ایجاد شغل به ویژه برای نسل جوان برنامه ریزی و تلاش کنیم.
وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید در استان در راستای تفاهم نامه های منعقده با دستگاه های اجرایی توانسته در ایجاد اشتغال سهمی بسزایی داشته و این همکاری نقش مهمی در کاهش بیکاری استان ایفا کرده است.
زنگنه اظهار کرد: با توجه به وضعیت خاصی که در اشتغال و تولید کشور وجود دارد رهبر معظم انقلاب در کنار توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال سال 97 را به عنوان حمایت از کالای ایرانی تعیین کردند.
وی اضافه کرد: برنامه و استراتژی صندوق کارآفرینی امید حمایت مالی و پرداخت تسهیلات در راستای کمک به تولید کالاهای ایرانی خواهد بود و اولویت ما در سال جاری پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و اشتغال جوانان است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی افزود: تسهیلات صندوق به صورت قرض الحسنه و باز پرداخت 60 ماهه است که حداقل از سه ماه تا 6 ماه برای تسهیلات عادی تنفس دارد تا کارآفرینان فرصت بازپرداخت خود را پس از تولید داشته باشند.
وی بیان کرد: امسال توانستیم پس از وصول مطالبات خود و ابلاغ 10 میلیارد تومانی بیش از 163 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم که با این کار برای 624 نفر شغل ایجاد شد.
وی یادآور شد: در این مدت هشت میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده و ضمن امضای تفاهم نامه با سازمان زندانها، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی توانستیم 100 درصد اعتبارات این بخش را پرداخت کنیم.
زنگنه اضافه کرد: در اجرای طرح های اشتغالزایی حدود 49 درصد تسهیلات در بخش صنعت، 12 درصد در بخش کشاورزی و دامداری و 39 درصد در بخش خدمات بوده است .
وی گفت: امسال 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به سه بانک و صندوق کارآفرینی امید اختصاص یافته تا در زمینه اشتغال در مناطق کم برخوردار روستایی و عشایری هزینه شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی ادامه داد: متقاضیان می توانند با ثبت نام در سایت کارا از تسهیلات با کارمزد چهار تا 10 درصد استفاده کنند.
زنگنه با بیان اینکه سهم خراسان جنوبی از صندوق توسعه ملی 2.81 درصد است، اظهار کرد: تخصیص مرحله نخست به صندوق کارآفرینی امید استان حدود 98 میلیارد ریال خواهد بود.
وی تصریح کرد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و با کارمزد چهار درصد برای اشتغال روستایی با دوره تنفس 2 ساله و بازپرداخت حداکثر پنج ساله در نظر گرفته شده است.
وی عملکرد صندوق کارآفرینی امید استان را به اذعان مجموعه استانداری و ادارات عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در پرداخت به موقع تسهیلات اشتغال، ازدواج و ضروری در سنوات گذشته موفق دانست.
7557 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.