اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت کویر تایر خراسان جنوبی عصر دوشنبه در این بازدید، این شرکت را نخستین تولید کننده تایر سبز در کشور معرفی کرد و گفت: این شرکت با استفاده از روش مهندسی معکوس و نرم افزار پیشرفته شبیه سازی برای نخستین بار موفق به طراحی تولید و توزیع تایرهای سبز در داخل کشور شد.
سید محمد حسین زینلی افزود: با توجه به محدودیت های موجود سر راه انتقال فناوری های روز دنیا به داخل کشور متخصصان شرکت اقدام به الگوبرداری از تایرهای موجود کردند.
وی گفت: این تایرها ضمن اینکه کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهند داشت سبب کاهش مصرف مواد اولیه مضر نیز می شوند.
وی افزایش 20 درصدی کارکرد و طول عمر تایر، کاهش 10 درصدی وزن تایر، کاهش 2.5 درصد مصرف سوخت خوردو، بهبود 16 درصد فرمانگیری و کاش مقاومت غلطشی تایر را از دیگر مزایای تایر سبز عنوان کرد.
به گزارش ایرنا زینلی اظهار کرد: سهم تولید کویر تایر از کل صنعت تایر ایران از لحاظ وزنی 12 درصد و از کل تولید تایر سواری صنعت تایر ایران از لحاظ وزنی 23 درصد است.
وی یادآور شد: همچنین سهم تولید کویر تایر از کل صنعت تایر ایران از لحاظ حلقه 22 درصد و سهم تولید تایر سواری رادیکال کویر تایر از کل تولید رادیکال سواری صنعت تایر ایران 36 درصد است.
وی شرکت کویر تایر را پیشتاز تکنولوژی رادیکال استیل بلت در کشور دانست و گفت: تکنولوژی مورد استفاده در این شرکت به ویژه برای تولید تایرهای سواری رادیکال استیل بلت، جزو بهترین تکنولوژی های موجود در سطح کشور است که در مقایسه با دانش فنی شرکت های معتبر تایرسازی جهان در سطح قابل قبولی ارزیابی می شود.
مدیرعامل شرکت کویر تایر ادامه داد: این افتخار برای همیشه بر تارک کویر تایر خواهد درخشید که توانسته برای نخستین بار در تاریخ کشور تکنولوژی تولید تایرهای رادیال سیمی استیل بلت را وارد کشور کند و بر آن مسلط شود.
وی ساخت 6 دستگاه پرس پخت رادیال برای نخستین بار در کشور با صرفه جویی ریالی چهار میلیارد ریال برای هر دستگاه را از رکوردهای انحصاری شرکت کویر تایر دانست و گفت: ساخت یک دستگاه فیلرزنی رادیال دو سره، ساخت 2 دستگاه استیلاستیک، ارتقای پرس های پخت تایرهای باری و وانتی به پرس پخت تایر رادیال سواری از دیگر رکوردهاست.
وی به بهره وری نیروی انسانی در کویر تایر در مقایسه با تراز کشوری اشاره کرد و گفت: سهم هر نیروی شاغل در کشور از تولید ناخالص داخلی طبق آخرین آمار منتشر شده برابر 30 میلیون تومان و سهم هر نیروی شاغل در تولید ناخالص داخلی برابر با 113 میلیون تومان است.
زینلی افزود: در حال حاضر یکهزار و 163 نفر به صورت مستقیم، 430 نفر پیمانکار و پنج هزار و 57 نفر به صورت غیر مستقیم با این شرکت همکاری دارند.
وی به سهم کویر تایر از اشتغال استان براساس آخرین آمار سرشماری اشاره کرد و گفت: این شرکت 6.27 درصد کل نیروهای صنعتی استان و 14.46 درصد کل شاغلان بخش صنعت شهرستان بیرجند را شامل می شود.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
7557*3028*خبرنگار- رقیه محمدی* انتشار- رسول محمدحسنی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.