اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا همزمان با پنجمین روز از هفته دولت آبرسانی به روستاهای «امیرآباد سرچشمه » و «مهدی آباد » از مجتمع آبرسانی «گرماب» انجام شد.
پروژه آبرسانی روستای «امیرآباد سرچشمه » با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان و با اجرای 21 هزار متر خط انتقال و شبکه توزیع و احداث یک باب مخزن 110 مترمکعبی و حصارکشی به طول 130 متر اجرا شده است که با بهره برداری از این طرح 72 خانوار از آب سالم بهداشتی بهره مند شدند.
همچنین پروژه آبرسانی به روستای «مهدی آباد» نیز با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان و با اجرای 13 هزار متر خط انتقال و احداث یک باب مخزن 560 مترمکعبی و حصار کشی به طول 160 متر اجرا شده است و با اجرای آن 167 خانوار از آب سالم بهداشتی بهره مند شدند.
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات در آیین بهره برداری از این پروژه ها در جمع مردم گفت: با اجرای این پروژه دو روستای امیرآباد سرچشمه و مهدی آباد از چرخه آبرسانی سیار خارج شده و از آب بهداشتی بهره مند می شوند و در مجموع نیز 12 روستا از شهرستان های قاینات و زیرکوه از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شده اند.
محمدرضا عیدی افزود: در سه سال گذشته 18 روستای بزرگ شهرستان قاینات آبرسانی شده است.
بهره برداری از ساختمان اداری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قاینات در زمینی به مساحت 3000 متر و زیربنای 1400 متر با اعتبار 2 میلیارد تومان نیز در پنجمین روز از هفته دولت با حضور مسئولان شروع شد.
همچنین جایگاه عرضه سوخت مجتمع خدمات رفاهی صبا در سه راهی حوض رباط که با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان توسط بخش خصوصی انجام شده به بهره برداری رسید.
این طرح در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای 2 هزار و 500 متر با ظرفیت 95 هزار مترمکعب نفت گاز و 50 هزار مترمکعب بنزین و دو سکوی سوخت گیری توسط بخش خصوصی اجرا شده که به صورت مستقیم برای 10 نفر در سه شیفت کاری شغل ایجاد شده است.
عملیات شروع به کار آسفالت راه روستایی مهدی آباد به بزن آباد به نمایندگی از روستاهای بزن آباد، مهدی آباد، جان میرزا، نارگندل و شونگان به طول 38 کیلومتر و با اعتبار 9 میلیارد و 650 میلیون تومان آغاز شد.
شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در 100 کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
*7218*3028* خبرنگار - محمد امین زرگر* انتشار- رسول محمدحسنی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.