اخبار مرتبط

سید علی اکبر پرویزی روز دوشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی که با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد افزود: زمینه سرمایه گذاری در استان های محروم مانند خراسان جنوبی باید فراهم شود و این استان نیازمند توجه ویژه است.
وی گفت: حضور سرمایه گذاران در استان های صنعتی یک مزیت بسیار بزرگ است که این استان از آن محروم است و نگاه ویژه بانک مرکزی به این نقطه از مرز و بوم برای ایجاد توسعه و اشتغال یک خواسته عمومی است.
رئیس کل بانک مرکزی هم در پاسخ به درخواست استاندار خراسان جنوبی، این درخواست را قابل تامل دانست و عنوان کرد: نماینده بانک مرکزی در استان انتخاب خواهد شد و دستگاه های ذیربط در این مدت بنگاه های اقتصادی که توجیه دارند را شناسایی و به مرکز معرفی کنند تا در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این بنگاه ها باشیم.

**تولید و اشتغال مهمترین خروجی مساعدت بانک هاست
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این نشست با بیان اینکه کمک بیشتر بانک ها به طرح رونق اقتصادی باعث کاهش فاصله این استان با سایر استان های برخوردار خواهد شد افزود: تولید و اشتغال مهمترین خروجی این مساعدت خواهد بود.
داود شهرکی گفت: میانگین پرداخت تسهیلات کشور در طرح رونق اقتصادی 304 میلیارد تومان است در حالی که خراسان جنوبی 174 میلیارد تومان از این منابع را جذب کرده است.
وی بیان کرد: بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات رتبه اول را در کشور کسب کرده و در این ارتباط 78 میلیارد تومان از این بانک تسهیلات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: بانک های ملی، صنعت و معدن، تجارت و صادرات همراهی خوبی در بخش تسهیلات اعطایی طرح رونق اقتصادی داشته اند اما بانک هایی چون رفاه و مسکن در بخش دولتی و بانک های خصوصی در این طرح هیچگونه مساعدتی نکرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ارایه وثیقه از سوی بنگاه های اقتصادی برای دریافت تسهیلات از بانک ها را مشکلی اساسی در این استان دانست و گفت: به طور حتم املاک موجود در این استان از لحاظ قیمت، ارزش تسهیلات اعطایی بانک ها را ندارند و نظام بانکی باید تدبیری اساسی در این زمینه بیندیشد.
وی با بیان اینکه قانون به صراحت پروانه معادن را به عنوان وثیقه مورد قبول دانسته است اظهار کرد: بانک های استان هیچگونه پروانه ای را به عنوان وثیقه قبول نکرده اند و این در حالی است که این استان پنجمین استان معدنی کشور است و بیش از 500 معدن در آن قرار گرفته است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
3215*3028*خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انتشار- رسول محمدحسنی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.