اخبار مرتبط

مهدی هاشمی مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس مصوبه شورای مسکن استان این شرکت در اجرای طرح فاضلاب مهر شهر بیرجند، برنامه هایی تعریف و تدوین کرده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر این موضوع شامل سه پیمان خط انتقال فاضلاب مهر شهر در بلوار شهید رجایی، زون 6 غرب مهر شهر و زون هفت غرب رودخانه مهر شهر در حال انجام است.

** پیشرفت 80 درصدی خط انتقال فاضلاب مهرشهر
وی با بیان اینکه پروژه خط انتقال فاضلاب مهر شهر در بلوار شهید رجایی بیرجند 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: همچنین 2 زون 6 و هفت با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال 95 آغاز شد هر کدام بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به سرعت با کمک سایر دستگاه های اجرایی کارها در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، هاشمی مقدم، با اشاره به اینکه آسفالت برخی خیابان ها و معابر منطقه مهر شهر انجام شد، از مردم و مسئولان مربوط خواست، در مناطق محدوده طرح فاضلاب که بدون آسفالت است برای کاهش هزینه ها به مجموعه شهری، که تاکنون سعه صدر داشتند برای اجرای طرح فاضلاب دست نگهدارند تا مجددا مجبور به کنده کاری آسفالت نباشیم.
وی از واگذاری انشعاب آب به تمام متقاضیان محدوده مهر شهر خبر داد و گفت: شبکه توزیع آب در این منطقه کاملا اجرا شد، متقاضی بدون آب شرب وجود ندارد.
مدیر عامل آبفا استان ادامه داد: اگر متقاضی یا متقاضیانی بدون شبکه آبرسانی در این منطقه باشند، برای نصب شبکه آمادگی وجود دارد.
هاشمی مقدم یادآور شد: تمام هزینه توسعه شبکه آب بحث مسکن مهر توسط دولت تامین می شود، مردم تنها حق انشعاب و لوازم مورد نیاز را تامین و پرداخت می کنند.
وی بیان کرد: پارسال 11 میلیارد ریال برای اجرای شبکه فاضلاب خط اصلی و 2 زون اولویت دار این منطقه اختصاص یافت.

** تامین 35 میلیارد ریال اعتبار به طرح فاضلاب مهر شهر
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی 20 اردیبهشت ماه گذشته گفته بود: مبلغ 35 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب مهرشهر بیرجند تامین اعتبار شد.
مهدی جعفری، افزود: از این مبلغ 10 میلیارد ریال کمک نقدی و 25 میلیارد ریال کمک غیرنقدی شامل تامین زمین است.
وی بیان کرد: در اجرای اهداف دولت یازدهم و برنامه های وزارتخانه در تکمیل و اتمام پروژه های مسکن مهر و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی، این اداره کل اقدام به پیگیری و تامین منابع مالی برای اجرا و رفع مشکل فاضلاب مهرشهر بیرجند کرده است.
به گفته وی تنها پروژه ای که مشکل خدمات روبنایی دارد، مسکن مهر شهر بیرجند است و دیگر پروژه های استان خدمات زیربنایی و روبنایی آن تامین شده است.
جعفری ابراز امیدواری کرد که با اجرای سریع تر این پروژه مشکل ساکنان منطقه رفع شود.
معاون مهندسی توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی 18 آذر 1395 گفته بود، اجرای شبکه فاضلاب منطقه مهر شهر بیرجند 220 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد که نیمی از آن پیش بینی شده و مابقی بلاتکلیف است.
سید ناصر ناصری افزود: این منطقه به هفت زون تقسیم بندی شد که تاکنون 110 میلیارد ریال برای اجرای کلکتور و زون 6 و هفت در نظر گرفته شد.
وی مجموع محدود مهرشهر و خط انتقال آن را 64 کیلومتر ذکر کرد و گفت: با اجرای کلکتور و زون 6 و هفت، 25 کیلومتر خط انتقال این منطقه به سرانجام می رسد.
وی ادامه داد: زون هفت 11 کیلومتر و زون 6 حدود 9 کیلومتر است و این 2 منطقه با توجه به نشست خانه ها و آب های زیرسطحی در اولویت نخست اجرای فاضلاب مهر شهر قرار گرفته است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
7557*2047* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.