اخبار مرتبط

در این مراسم که جمعی از مسئولان استان حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: هنر هنرمند در حوزه های دفاع مقدس تاثیر مستقیمی بر روحیه جوانان و به تبع آن جامعه خواهد گذاشت.
حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، افزود: جوانان با قلب پاکی که دارند می توانند در پیشبرد فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موثر واقع شوند و این برای هر مسلمان تکلیف است که در راستای حفظ نظام اسلامی گام بردارد.
وی ادامه داد: زبان شعر، سرود و تئاتر در قالب هنر در جامعه قطعا تاثیرگذار خواهد بود طوریکه با تصویر سازی انقلاب و دفاع مقدس به زبان هنر، نسل های بعدی ارتباط خوبی با رشادت های گذشتگان در حفظ نظام پیدا خواهند کرد.

** قابلیت های منحصر به فرد هنرمندان استان
همچنین رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، با بیان اینکه هنرمندان استان قابلیت های منحصر به فردی دارند، عنوان کرد: این قابلیت ها باعث شد که بعد از گذشت سه سال از تشکیل گروه های سرود اکنون آثار ارزشمندی را در این حوزه شاهد باشیم.
مجید کریمیان افزود: در اجرای منویات مقام معظم رهبری و تاکید معظم له به تکرار ارزشی سرود های انقلاب اسلامی و اجرای آن در بین مردم، بر آن شدیم که این کار را به صورت تخصصی در استان دنبال کنیم، طوریکه امروزه مربیان زیادی در این حوزه آموزش دیدند.
به گفته وی شکل گیری گروه های سرود در حوزه هنری باعث شد که سایر حوزه های استان از این گروه ها در بحث مسایل فنی سرود و تجربه به دست آمده کمک بگیرند و اکنون در خانه سرود انقلاب اسلامی استان آمادگی هرگونه کمک فنی و تجربی به متقاضیان وجود دارد.
وی در ارتباط با نمایشگاه پوستر ترامپیسم با اشاره به فرا رسیدن هفته بیان جنایت های آمریکا و حقوق بشر ادعایی آنها، اظهار کرد: در این نمایشگاه با ارایه 26 اثر منتخب هنرمندان گرافیست آذربایجان غربی به هجو شخصیت رئیس جمهوری آمریکا و سیاست های سلطه جویانه آنها پرداخته می شود.
240 هنرمند و هفت گروه سرود در زمینه سرود های ارزشی و انقلابی در خانه سرود انقلاب اسلامی وابسته به حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان جنوبی فعالیت دارند.
از سال 1390 تاکنون 15 اثر تخصصی در حوزه سرودهای ارزشی برگرفته از هشت ترک مستقل و هفت ترک بازخوانی در استان تولید و به اجرا گذاشته شده است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
3215*2047*خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن*انتشاردهنده - عباسقلی اشکورجیری*

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.