اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی، جعفر شهامت افزود: با توجه به 2 فرآیند تعریف اقدامات ایمنی پیشگیری و اقدامات واکنشی، حذف و اصلاح نقاط پر تصادف به تصویب کمیسیون ایمنی سوانح رانندگی و حمل ونقل کشور رسید و در دستور کار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار دارد.
وی اظهار کرد: فرآیندهای یادشده، نگرش تحلیلی فراوانی وقوع تصادف و علل آن، اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را تعریف می کند.
وی یادآور شد: بر این اساس27 نقطه پر تصادف استان زمستان 1395 با سه میلیارد ریال هزینه آشکار سازی و ارایه طرح ایمنی نقاط، امسال به مهندسان مشاور واگذار شد که به نسبت تخصیص اعتبار پس از تصویب طرح ها به اجرا در خواهد آمد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ایاستان در ادامه به وجود 49 نقطه دارای تصادف در طول راه های استان اشاره کرد و افزود: به تدریج نسبت به ایمن سازی آنها اقدام خواهد شد .

** برای ایمن سازی راه های استان 560میلیارد ریال بودجه نیاز است
شهامت اضافه کرد: طبق برآورد انجام شده، 560 میلیارد ریال اعتبار فوری برای ایمن سازی راه های استان به لحاظ علایم افقی و عمودی و حفاظ جانبی مورد نیاز است که این نیازها اولویت بندی و به تناسب اعتبار ملی و استانی انجام می شود.
همچنین مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان در ادامه از اختصاص 360 میلیارد ریال بودجه ابلاغی برای روکش و عملیات حفاظتی راه های شریانی و روستایی خراسان جنوبی در سال 96 اشاره کرد و افزود: اعتبار ابلاغی صرف روکش و عملیات حفاظتی راه های شریانی و راه های روستایی می شود.
به گفته شهامت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متعهد به تأمین قیر مورد نیاز پروژهاست که به سقف اعتبارات افزوده می شود.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی 17 هزارو 149کیلومتر راه دارد که پنج هزار و 855 کیلو متر بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که 2 هزارو 128کیلومتر آن راه های شریانی است.
وی ادامه داد: پارسال در راه های اصلی و فرعی 355 کیلومترروکش آسفالت، 20 کیلو متر میکرو سرفیسینگ، 191 کیلومتر فوگ سیل، 50 کیلومترماسه آسفالت شد و در راه های روستایی نیز 77 کیلومتر از نوع آسفالت گرم و 94 کیلومتر آسفالت سرد و 35 کیلو متر فوگ سیل انجام شد.

** 70 درصد راه های استان نیاز به روکش آسفالت دارد
وی اظهار کرد: سیستم مدیریت روسازی (PMS) در راه های شریانی کشور پیاده سازی شد، که بر اساس نتایج حاصله از آن 70 درصد راه های شریانی استان نیاز به روکش دارد.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار بر اساس سیاست سازمان متبوع امور لکه گیری ، درزگیری پلیمری و عملیات حفاظتی نوین چون میکروسرفیسینگ در اولویت کارهای این اداره کل قرار دارد.
وی اضافه کرد: سه ماهه نخست امسال، 47 هزار و 716 تن آسفالت صرف راه های اصلی و 9 هزارو 330 تن نیز در راه های فرعی و روستایی استان استفاده شد.
وی تصریح کرد : کمترین نیاز روکش راه های استان برابر 2 هزار میلیارد ریال برآورد شد، که با توجه به افزایش 2برابری سهمیه قیر رایگان، پروژه های ملی متناسب با میزان اعتبار مصوب هر شهرستان تقویت خواهد شد که متناسب با اولویت تعیین شده در هر شهرستان و منطبق با شبکه راه های استان و کشور خواهد بود.
وی بیان کرد: فراهم کردن ایمنی و کیفیت قابل قبول در راه ها نیازمند توجه همزمان کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها و تخصیص اعتبار ملی و استانی است.
همچنین مسئول اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: برای آمادگی ناوگان عمومی مسافربری برون شهری، 6 دستگاه خودروی کنترل نامحسوس جاده ای برای ارتقای سطح ایمنی جاده ها و اجرای مطلوب طرح سفرهای تابستانی به این اداره کل اختصاص داده شد.
مهدی گرجی افزود: تکریم ارباب رجوع، رفتار مودبانه و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران از اولویت های اساسی شرکت های حمل و نقل مسافر است.

** خراسان جنوبی برای سفرهای تابستانی کمبود نقلیه ندارد
وی اظهار کرد: هم اکنون 618 دستگاه وسیله نقلیه شامل اتوبوس ویژه ، vip و سواری کرایه و مینی بوس در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت دارد که آماده ارایه خدمات به مسافران در مقاصد درون و برون استانی است و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.
وی یادآور شد: برای دسترسی مسافران به خدمات در فصل تابستان هماهنگی لازم با شرکت ها و موسسه های مسافربری استان برای پیش فروش بلیط به صورت اینترنتی و حضوری در دفتر شهرهای استان انجام شده است.
گرجی ادامه داد: این اداره کل 6 دستگاه خودروی کنترل نامحسوس جاده ای به پلیس راه استان برای ارتقای سطح ایمنی جاده ها در فصل تابستان اختصاص داد.
وی از تشکیل جلسه کار گروه ارتقای سطح خدمات مسافری با ساختار جدید با هدف ضرورت همکاری بین دستگاه های بین این اداره کل با سایر سازمان ها و نهاد های استانی خبر داد.
این مسئول افزود: شماره 300056141 آماده دریافت پیشنهاد، انتقاد و نظر مسافران درخصوص نحوه ارایه خدمات سفرهای تابستانی است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
7559* 2047*خبرنگار- امیرشاهین نایبی فر*انتشاردهنده - عباسقلی اشکورجیری *

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.