اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در جمع اعضای شورای عالی بسیج کارگری خراسان جنوبی، افزود: توجه به محرومان جامعه امری ضروری است و بدون شک جهاد در راه خداست.
به گفته وی همانطور که پیروزی یا شکست نیروهای نظامی در نبرد حق علیه باطل در سرنوشت جامعه تاثیر گذار است، در مساله اقتصاد هم این گونه است، پس باید دست اندرکاران امر تمام تلاش خود را برای پیشرفت زیرمجموعه های خود در این عرصه به کارگیرند.
وی ادامه داد: مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی زیرمجموعه های وسیعی دارند که وجود فرهنگ در همه این مقوله ها امری بسیار ضروری و حیاتی است، آنچه امتیاز این مسایل را در وجوه مختلف تعیین می کند، فرهنگ است.
وی اظهار کرد: برای مثال، اقشار کارگری وظیفه ای دارند،آن کار است اما برخی محصول کارشان مثبت و برخی منفی است همانگونه که در جنگ گروهی ظالم و گروهی مظلوم اند و فاصله بین ایمان و شرک نمایان است.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: امروز بسیج در قشرهای کارگری و سایر اقشار می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد و روند توسعه هر بخشی را به گونه ای ترسیم کنند که هدفمند و ارزشی باشد.
استاد درس اخلاق حوزه های علمیه بیرجند ادامه داد: بسیج باید تمام مسیرهای محرومیت زدایی را طی کند و با پیگیری های مجدانه خود جلوی بسیاری محرومیت ها را بگیرد و حتی از ظرفیت هایی همانند آستان قدس رضوی در استان به نحو احسن استفاده کند.
همچنین رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری خراسان جنوبی، در این دیدار با ادعای این که، 45 درصد از واحدهای تولیدی استان تعطیل است افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده 27 درصد واحدهای معدنی هم تعطیل شد در حالی که همه آنها دارای پروانه بهره برداری هستند.
مصطفی امیری بدون اشاره به آمار و ارقام ، اظهار کرد: در تحقیق های به عمل آمده مشخص شد، مشکل مربوط به بازار فروش از نقدینگی و سرمایه در گردش پیشی گرفته و سرمایه گذاران را با مشکل مواجه کرده است.
به گزارش ایرنا، امیری تصریح کرد: آنچه مسلم است چه از لحاظ تولیدی و چه از لحاظ ساختاری نتوانسته ایم بازار فروش مناسبی را برای تولید کنندگان ایجاد کنیم که این خود نقدینگی را هم با مشکل مواجه می کند.
به گفته وی این شورا با توجه به سخنان مقام معظم رهبری روندی همانند هیات های اندیشه ورز را در دستور کار خود قرار داده است و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالیت می کند.
وی اظهار کرد: این شورا نقش اجرایی ندارد اما نقطه اتصالی بین جامعه کارگری در ارتباط و مشاوره با مسئولان است.
رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری استان، بیان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، در قرارگاه جهاد اقتصادی و پیشرفت و آبادانی استان فعالیت داریم که در این طرح 6 دهستان محروم هدف طرح است و در سه دهستان هم آستان قدس رضوی وارد عمل شده است.
وی پیشنهاد کرد: با توجه به محرومیت های استان باید از ظرفیت آستان قدس رضوی به صورت موثر استفاده کرد و اگر محقق شد با تنظیم درخواستی با کمک متولیان امر، خراسان جنوبی را به عنوان استان نمونه آزمایشی برای محرومیت زدایی آستان قدس به تولیت آستان در کشور معرفی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به حضور مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که 29اردیبهشت گذشته برگزار شد، افزود: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی گذشته از داوطلبی، نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان است،رای بیشتری را نسبت به آقای روحانی کسب کرد، امیدواریم این امر نباید در روند حمایتی دولت به استان تاثیر گذار باشد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
3215*2047*خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن*انتشاردهنده - عباسقلی اشکورجیری*
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.