اخبار مرتبط

علی ناصری پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای موسیقی نواحی شرق کشور در بیرجند افزود: موسیقی نواحی شرق کشور بیانگر بخش عمده از تاریخ و فرهنگ این سرزمین است که نباید اجازه داد در کوران حوادث و هنرهای نوپدید از بین رود.
وی با بیان اینکه موسیقی نواحی نه تنها هنر، بلکه فرهنگ و تمدن ماست، تصریح کرد: آنچه از پیشینیان ما در قالب موسیقی به ما رسیده است همه آرزوها، بیم و امید هایی است که در طول تاریخ مردم سربلند شرق کشور از خراسان بزرگ تا سیستان و بلوچستان عزتمند مفتخر به آن بودند.
این جشنواره به مدت 2 روز با شرکت 80 نفر شامل 16 گروه از استان های خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان در تالار علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.
هیات داوران پس از بحث و بررسی فراوان و جستار فنی آثار ارایه شده در صحنه هیچ کدام از گروه ها را شایسته رتبه برتر و اول تشخیص نداد.
گروه بخشی به سرپرستی سلطان رضا ولی نژاد از شیروان و گروه پنجه نواز به سرپرستی جابر رحیمی از تربت جام رتبه دوم را مشترکا کسب کردند.
همچنین گروه سرو خراسان به سرپرستی عزیز تنها از تربت جام و گروه بیدل پورعطایی
به سرپرستی علی پور عطایی نیز از تربت جام رتبه سوم را مشترکا به دست آوردند.
همچنین هیات داوران گروه آساک به سرپرستی رضا غلامی از قوچان و گروه ندای جام
به سرپرستی شهرام فرهادی نیا را از تربت جام شایسته تجلیل دانستند.
جایزه ویژه دبیر جشنواره و هیات داوران به گروه « مستاگ پهره» به سرپرستی نادر نیک نژاد از ایرانشهر و گروه جیران به سرپرستی خسرو حداد کارگر گلیان از شیروان و گروه بهاران به سرپرستی فرامرز محمودی از بیرجند تعلق گرفت.
همچنین هیات داوران از تلاش های حسین رضایی سرپرست گروه آلاله کاشمر و ذوالفقار بیتانه سرپرست گروه آوای دل از فردوس به دلیل سه دهه تلاس مستمر در زمینه بومی تجلیل کرد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*7559* 2047*خبرنگار- امیرشاهین نایبی فر*انتشاردهنده- عباسقلی اشکورجیری*
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.