اخبار مرتبط

شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس پنجم اردییهشت ماه 1359شمسی رخ داد.
هر سال به همین مناسبت مراسمی با حضور تعدادی از مردم و مسئولان خراسان جنوبی و یزد ، خانواده های شهدا ، روحانیان، بویژه مردم شهرستان طبس در محل حادثه برگزار می شود و یاد شهید محمد منتظر قائم نخستین فرمانده سپاه استان یزد که در این محل به شهادت رسید گرامی داشته می شود.
نماینده سابق مردم طبس، فرودس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با گرامیداشت این روز، افزود: مسئولان بدانند با دشمنان اسلام همیشه باید در ستیز بود مگر اینکه دشمن حق محور بشود و سرمایه 150 میلیارد دلاری مردم ایران را پس بدهد.
محمدکریم عابدی ادامه داد: تا نسل انقلاب زنده است شعار ما « نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» است و هرکس نمی تواند خود را با این شعار هماهنگ کند مسئولیتش را به دیگران واگذار کند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی همواره یاور مظلومان است و این قانون ماست و در راه تحقق این قانون هرجا مظلومی در عالم طلب کمک کند چه شیعه باشد چه سنی، مسیحی باشد یا یهودی به کمکش می شتابیم.
این نماینده دوره هشتم در ادامه اضافه کرد: آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی آمده بود و لازم است موزه ای در این صحرا برپا شود و مدارک به دست آمده از آن به همین منطقه انتقال یابد و مورد بازدید عموم قرار گیرد.
عابدی افزود: اسناد و تجهیزات بسیار مهمی توسط نیروی هوایی، کمیته و ژاندارمری آن زمان پس از حادثه از این منطقه جمع آوری شد که بهتر است در همین موزه نگهداری شود.
در آیین گرامیداشت پنجم اردیبهشت در صحرای طبس شماری از مردم و مسئولان استان های خراسان جنوبی و یزد حضور داشتند.
صحرای طبس در فاصله 130 کیلومتری محور طبس به یزد قرار دارد که آمریکایی ها با حمله به ایران قصد آزاد سازی گروگان های خود را در تهران داشتند که چند فروند هواپیما و بالگرد نظامی آن ها در اثر وقوع توفان شن و امداد های الهی از بین رفت و دچار شکست سختی شدند.
طبس با 75هزار نفر جمعیت و 57هزار کیلومتر مربع مساحت بزرگترین شهرستان ایران و خراسان جنوبی است.
شهر طبس در 270کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
7217*2047* خبرنگار - سجاد نجفی* انتشار دهنده - عباسقلی اشکورجیری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.