اخبار مرتبط

مهدی حاجی زاده روز یکشنبه به خبرنگاران،افزود: امسال در این ارتباط 58 هزار اصله نهال جنگلی و مرتعی در این شهرستان کاشت شده است،
وی افزود: در بخش گزیک 35 هزار هکتار جنگل طبیعی وجود دارد که در هفت هزار و 343 هکتار طرح جنگلداری چند منظوره انجام شده است.
وی با بیان اینکه امسال طرح هلالی آبگیر در 80 هکتار از مراتع منطقه انجام شد، افزود: همچنین طرح ممیزی مراتع در 20 هزار و 830 هکتار اجرا شد و در 100 سازه آبخیزداری
175 هزار مترمکعب آب ذخیره شده است.
به گفته حاجی زاده به 55فقره اعتراض اشخاص در کمیسیون ماده واحده به مساحت 144 هکتار رسیدگی شد که 62 هکتار از اراضی مورد اعتراض به اشخاص بازگردانده شد.
وی احداث بند خاکی روستای «فورگ» با ظرفیت 20 هزار متر مکعب،انجام 526 گشت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، ثبت شرکت تعاونی کشاورزی و منابع طبیعی و بازنگری طرح نهالستان شهرستان را از دیگر اقدامات ذکر کرد.
وی یادآورشد: امسال از محل بودجه های ملی و استانی10 هزار و 96 میلیون ریال برای شهرستان مصوب شد.
وی منابع طبیعی تجدید شونده از جمله آب، خاک و گیاه را به عنوان بستر حیات انسان و زیربنای توسعه پایدار جوامع بشری دانست و گفت: منابع طبیعی به تمامی نسل ها تعلق دارد که باید به خوبی حفظ و به آیندگان سپرده شود.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*7556 **2047*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری *

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.