اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا زکریا زارعی روز چهارشنبه در دیدار مردمی استاندار خراسان جنوبی با مردم شهر زهان از توابع شهرستان مرزی زیرکوه گفت: برخی قنوات روستاهای این بخش در معرض خطر هستند و از آنجا که چندین سال بین چند رودخانه رها شده اند هر لحظه با وقوع یک سیل ممکن است به صورت کامل تخریب شوند.
وی با اشاره به وجود 42 روستا در بخش زهان افزود: 32 روستای این بخش بالای 20 خانوار هستند که انتظار می رود در این روستاها به مشکلات موجود بیشتر رسیدگی شود.
رئیس شورای بخش زهان بر حمایت بیشتر از بیمه کشاورزی تاکید کرد و گفت: وضع آنتن دهی تلفن همراه در بخش زهان مطلوب نیست و باید دستگاه های مورد نیاز به صورت کارشناسی نصب شود تا اکثر روستاها از آنتن دهی مناسب برخوردار شوند.
نیاز جاده ها به روکش آسفالت، اشتغال جوانان، امکانات ورزشی در روستاها و توجه به امکانات بهداشت و درمانی در بخش زهان از دیگر درخواست هایی بود که در این دیدار مطرح شد.
رئیس شورای روستای افین نیز گفت: کشاورزی مهمترین مزیت بخش زهان است لذا انتظار می رود اقتصاد مردم در این زمینه تقویت شود.
غلامرضا هوشیار تولید زرشک را یکی از محصولات استراتژیک در زهان معرفی کرد و افزود: از لحاظ کیفیت بخش زهان اولین و بزرگترین مرکز تولید زرشک است اما هنوز از نبود مرکز فرآوری رنج می برد.
وی یادآور شد: در حالی که بیش از سه هزار هکتار از بخش زهان زیرکشت زرشک قرار دارد ولی مردم به دلیل نبود زیرساخت برای جمع آوری محصول مجبور هستند تولیدات خود را در فصل برداشت زیر قیمت بازار به دلالان بفروشند.
رئیس شورای روستای افین با تاکید بر افزایش تبلیغات برای محصول زرشک افزود: دولت می تواند با تسهیلات کم بهره در استفاده مطلوب و بهینه این محصول مردم را یاری کند.
وی با اشاره به برداشت سالانه 15 هزار تن زرشک در بخش زهان گفت: برداشت سنتی زرشک یکی از آفت های کسب درآمد از این محصول استراتژیک است که باید مردم برای استفاده از روش های مکانیزه حمایت و تشویق شوند.
هوشیار تسریع در پروژه آبیاری کم فشار و توجه به وضعیت رودخانه افین را از دیگر درخواست های مردم بخش زهان عنوان کرد و خواستار رسیدگی به آن شد.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفرهای شهرستانی روز چهارشنبه عازم شهرستان زیرکوه شد و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا با مردم بخش زهان، روستاهای کبودان، زردان، فندوخت، عباس آباد، شاهرخت، بارنجنگان و شهر آبیز و حاجی آباد دیدار و مشکلات و درخواست های مردم این مناطق را از نزدیک بررسی کرد.
بازدید از ناحیه صنعتی شهر حاجی آباد، دیدار با خانواده جانباز 65 درصد مهدی میری در شهر حاجی آباد، دیدار با نخبگان شهرستان زیرکوه از دیگر برنامه هایی بود که در این سفر تاکنون رقم خورده است.
9893*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.