اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان روز چهارشنبه در جمع مردم شهر آبیز زیرکوه در مسجد امیرالمومنین(ع) با تاکید بر تشکیل تعاونی در این منطقه افزود: روحیه مردم این منطقه همدلی و همکاری بوده که می توان از آن به عنوان یک فرصت برای ایجاد تعاونی با سرمایه های اندک استفاده کرد.
وی یادآور شد: اولویت ما در این منطقه توسعه سطح زیرکشت محصولات راهبردی زرشک و زعفران و ایجاد ارزش افزوده است و در این حوزه مردم می توانند با جمع کردن سرمایه های خرد تعاونی هایی را تشکیل دهند تا ارزش افزوده محصولات زرشک و زعفران از استان خارج نشود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: شهر زیبای آبیز ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری و مناطق حفاظت شده دارد که باید ایده هایی مطرح شود تا برای مردم انتفاع داشته باشد.
وی از منطقه حفاظت شده شاسکوه به عنوان یک ظرفیت ملی در شهرستان زیرکوه یاد کرد و افزود: استفاده از این قبیل ظرفیت ها به نفع مردم نیازمند ایده و طرح است که باید ارایه شود.
معتمدیان با تاکید بر اینکه بررسی مشکلات مردم از نزدیک از اهداف اصلی سفرهای شهرستانی است اظهار داشت: با توجه به تازه تاسیس بودن شهر آبیز توجه به زیرساخت ها باید مورد توجه باشد تا مردم متوجه تفاوت و تغییرات این شهرک نسبت به قبل باشند.
وی یادآور شد: تلاش خواهیم کرد تا تغییرات زیرساختی را برای شهر آبیز فراهم کنیم و این مستلزم صبوری مردم است تا مرحله به مرحله انجام شود.
معتمدیان توجه به مشکل آب آشامیدنی را از مهمترین نکاتی برشمرد که در این سفر به آن پرداخته می شود و گفت: علیرغم محدودیت های مالی اما تلاش می شود که مشکلات را اولویت بندی کنیم و در بحث معیشت و خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
9893 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.