اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست کارگروه توسعه صادرات استان خراسان جنوبی که با حضور سفیر ایران در افغانستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرزهای مشترک با افغانستان یکی از فرصت ها و مزیت های نسبی برای استان است.
وی افزود: بازارچه هایی در مناطق مرزی ایجاد شده و گمرکاتی هم از سال های قبل فعال هستند که امید است با این زیرساخت ها، تجارت رونق بگیرد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به سفر سفیر ایران در افغانستان به خراسان جنوبی گفت: در سفری که پیش از این به کابل داشتیم درخواست انجام این سفر برای آشنایی با توانمندی های استان و مشکلات در حوزه توسعه تجارت را داشتیم که امروز محقق شد.
وی با بیان اینکه تکمیل راه ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است گفت: این پروژه که سال های قبل شروع شد مدتی با وقفه مواجه شده بود و سال گذشته از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی تخصیص هایی انجام گرفت و منجر به تحرک پروژه شد.
معتمدیان با تاکید بر اینکه راهکارهای دیگری هم در مسیر پیگیری است ادامه داد: 2 میلیون یورو درخواست داشتیم که قول اولیه آن گرفته شده و از این طریق 50 درصد اعتبار مورد نیاز تامین خواهد شد که امیدواریم تا پایان سال به نتیجه برسد.
سفیر ایران در افغانستان امروز (سه شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، کارخانه سیمان باقران و بازارچه گلورده در شهرستان درمیان، بازارچه مرزی ماهیرود در شهرستان سربیشه بازدید و با مسئولان استان دیدار کرد.
استان خراسان جنوبی با افغانستان و 6 استان کشور همجوار است.
9893*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.