اخبار مرتبط

روزهای نخست امسال میهمان ناخوانده و مخربی با عنوان «سیلاب» بسیاری از استان ها از جمله مازندران، گلستان، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام، فارس، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی و ... را در برگرفت و کام ایرانیان را تلخ کرد.
ساعاتی پس از اطلاع سایر هموطنان از وقوع سیل ویرانگر و ابعاد خرابی که بر جا گذاشت، کمک های مردمی از گوشه و کنار کشور برای کمک به سیل زدگان و کاهش درد و رنج آنان روانه این مناطق شد و مشابه این رفتار نیک را در زلزله کرمانشاه دیدیم.
همزمان با نوروز 153 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در خراسان جنوبی برپا و چهارمین محموله کمک‌های امدادی هلال احمر این استان به مناطق سیل زده هفته جاری ارسال شد.
مردم خراسان جنوبی همدل و همگام با سایر هموطنان از همان ابتدای وقوع این بلای طبیعی به کمک مردم حادثه دیده شتافتند و سیل همدردی و همدلی مردم برای کمک به سیل زدگان سراسر این استان را در برگرفت و کمک ها همچنان ادامه دارد.
153 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در شهرها و روستاهای مختلف خراسان جنوبی توسط کمیته امداد برپا و روز گذشته نخستین محموله کمک های مردمی این استان شامل پتو، فرش، آب معدنی، مواد غذایی، لباس، کفش و بیل و فرغان به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
همچنین براساس آمارهای مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی تاکنون 165 میلیون تومان کمک نقدی برای مناطق سیل زده جمع آوری شده است.
به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از نخستین روزهای وقوع سیل، چهار محموله کمک های امدادی شامل 800 چادر امدادی و 2 هزار و 500 تخته پتو، 2 هزار تخته موکت و 820 بسته غذایی یک ماهه به مناطق سیل زده کشور ارسال شده است.
هم اکنون 30 پایگاه جمعیت هلال احمر کمک های مردمی را در سطح این استان جمع آوری می کند و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی در خراسان جنوبی تا عادی شدن شرایط زندگی مردم مناطق سیل زده کماکان ادامه دارد.
همچنین 19 موکب خراسان جنوبی برای خدمات رسانی به سیل زدگان استان های لرستان و خوزستان اعلام آمادگی کرده اند و به محض اعلام نیازمندی استانداری های استان های سیل زده این موکب ها به مناطق سیل زده اعزام خواهند شد.
از این تعداد موکب هفت موکب نانوایی و 12 موکب تغذیه ای هستند که به مدت یک ماه در مناطق سیل زده مستقر خواهند شد و پیش بینی شده این موکب ها روزانه 60 هزار پرس غذای گرم در 2 وعده نهار و شام و 40 هزار قرص نان را پخت و بین هموطنان سیل زده توزیع کنند.
طبق اعلام جمعیت هلال احمر اقلام مورد نیاز سیل زدگان شامل پتو، زیرانداز، ست بهداشتی، مواد شوینده و اقلام خوراکی بوده و لازم است شهروندان از آوردن وسایل دست دوم و اقلام خوراکی با تاریخ مصرف کمتر از 6 ماه به پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی خودداری کنند.
شماره گیری کد دستوری #780* 112* یا واریز به حساب 99999 به نام جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک ها و شماره کارت 6104337944449996 نزد بانک ملت از روش های دریافت کمک های نقدی مردم توسط جمعیت هلال احمر است.
همچنین مردم استان می توانند علاوه بر مراجعه به 153 پایگاه کمیته امداد با شماره گیری #99*77*88* به یاری سیل زدگان بشتابند.
*خبرنگار ایرنا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.