اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه های نماز جمعه بیرجند در مصلی المهدی (عج) افزود: جوانان باید با نگاه توحیدی در این مسیر حرکت کنند و اینگونه آینده روشنی پیش بینی می شود.
وی با اشاره به مناسبت های پیش رو اظهار داشت: ماه رجب و شعبان آرایشی برای مهیا شدن مهمانی خداست و باید قدر این لحظات را بدانیم.
خطیب جمعه بیرجند نامگذاری روز میلاد امام حسین (ع) به عنوان روز پاسدار را یادآور شد و گفت: همانطور که امام راحل(ره) فرمودند توقع از مجموعه سپاه زیاد است.
وی ادامه داد: مجموعه سپاه در طول 40 سال از عمر انقلاب تلاش های زیادی انجام داده است و طبق فرمایشات امام (ره) مجموعه فرماندهان و مسئولان باید معنویت را به بدنه سپاه و بسیج سرازیر کنند.
نوفرستی با اشاره به توفیق های سپاه در عرصه های مختلف اضافه کرد: در تاریخ جنگ، سپاه و بسیج توانستند کنار نیروهای مسلح بدرخشند و امروز نه تنها در صف مرزهای اسلامی بلکه نقش سپاه و بسیج در لبنان، فلسطین ، سوریه و در بسیاری از کشورها انکار ناپذیر است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از هر نهضتی که در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کند قطعا حمایت می کند گفت: بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در عید مبعث نیز گویای این امر است که خداوند مجاهدان با روحیه جهادی را می ستاید و در جبهه کفر از ما مبارزه، طلب می کند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: جبهه طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و آمریکا و آل سعود به کمتر از دست کشیدن حرکت در مسیر توحید راضی نمی شوند.
وی یادآور شد: اگر ملت ایران مبارزه با طاغوت را ادامه دهد قطعا بر دشمنان غلبه پیدا خواهد کرد چون این وعده الهی است.
حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر اینکه باید طاغوت را بشناسیم و فقط به برخی امور کلی نگاه نکنیم افزود: طاغوت همان جریان و خط مقابل حرکت توحیدی است که مصداق آن در روسای جمهوری آمریکا و برخی کشورهای غرب دیده می شود.
وی با بیان اینکه جریان طاغوت همواره برای اشاعه فساد ، قدرت طلبی و مقاصد خبیث خود جنگ به راه انداخته است گفت: تجاوز صهیونیست از نمونه های بارز جنگ افروزی طاغوت و مقابله حزب الله لبنان مثال بارز جهاد در راه خداست.
خطیب جمعه بیرجند، فردای ایران اسلامی را متعلق به جوانان مومن و پر انگیزه ای دانست که با اراده و ابتکار پی در پی کشور را به اوج اعتلا برسانند.
وی وجود تقی زاده های جدید را خطری برای ترویج فساد و آلودگی در کشور دانست و افزود: داستان غرب زدگی داستان پر قصه ای است که در طول بیش از 2 قرن به عنوان یک بیماری مهلک سلامت مغز و روح و روان جوانان این مرز و بوم را تهدید کرده است.
نوفرستی گفت: امروز مضمون فکر تقی زاده های جدید این است که سبک زندگی غربی را پیوسته در داخل کشور در ادبیات، افکار، دانشگاه ها و مدارس تزریق می کنند و رواج می دهند.
وی اظهار داشت: افرادی که پشت سند 2030 و برگرداندن سبک زندگی اسلامی به زندگی غربی می ایستند همان تقی زاده های امروز هستند.
امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: در جشن های نوروزی سنت های حسنه مثل صله رحم و حرمت به بزرگان داریم اما مشاهده می شود عده ای به دنبال ثبت مسابقه تخم مرغ بازی فلان روستا در یونسکو هستند آیا یونسکو سنت های حسنه ما را هم به ثبت می رساند؟
وی تاکید کرد: امروز به توفیق الهی جوانان های مومن و مردم انقلابی ما نخواهند گذاشت این تقی زاده ها حرفشان به کرسی بنشیند.
نوفرستی بیان کرد: در کلام نسل های امروز تقی زاده ها وقتی نگاه شود هرگز از جنایات غرب در سراسر جهان به خصوص سوریه، افغانستان، یمن و غیره موضعی دیده نمی شود و تنها افتخارشان ترویج سبک زندگی آمریکایی و فرهنگ غربی است.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به گرفتار شدن برخی استان ها در سیل گفت: 400 روستا و شهر در این جریان دچار حادثه شدند اما به زیبایی شاهد انسجام بین مردم و مسئولان هستیم که علیرغم سختی های اقتصادی میلیارد ها تومان کمک به سیل زدگان شده است.
9893 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.