به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن مستقل دانشگاه بیرجند افزود: انقلاب اسلامی براساس آنچه فطرت انسان است و آنچه استنباط عقلی است و آنچه با علم وحی است، بنا شده و چیزی نیست که بتوان آن را با جنگ نظامی از بین برد.
وی با اشاره به اینکه افراد را می توان کشت و از بین برد اما هیچگاه نمی توان فکر و عقیده او را نابود کرد گفت: در مباحث فکری، عقیدتی، عقلانی، سیاسی، بیش از همه تزکیه نفسانی مهم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به مباحث اقتصادی جامعه بیان کرد: محاصره های اقتصادی دشمن مربوط به این چند سال نبوده و نیست بلکه در زمان پیامبر اکرم (ص) نیز مسلمانان در محاصره اقتصادی قرار داشته اند.
وی تصریح کرد: گاهی حکومت هایی در بدنه انقلاب اسلامی نفوذ و کارهایی انجام داده اند که به مسلمانان ظلم های زیادی شده و از جمله آن می توان به بنی امیه و قتل عام های آن اشاره کرد که اموال مسلمانان را غارت و هر جا که انسان حق گویی بود را مورد آزار و شکنجه قرار می دادند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اسلام دین عدالت است و کسی که ایمان دارد بی نیاز می‌شود گفت: امروز فرزندان ابوذر بعد از 1400 سال، حزب الله را در لبنان تشکیل می‌دهند و این جوانان توانستند حق را از باطل تشخیص دهند.
وی با اشاره به اینکه دشمن آسیب هایی را به کشور می‌رساند و این آسیب ها منشا و تاثیر آن داخل کشور است افزود: در هر جامعه افرادی وجود دارند که به خاطر سستی عقیده با دشمنان معامله می‌کنند.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: وقتی از درون کشور برخی ها با دشمن معامله می‌کنند زمینه طمع برای دشمن فراهم می شود اما اگر در درون کشور کسی برای دشمن طمع ایحاد نکند قطعا دشمن سر جایش می‌نشیند.
وی با بیان اینکه افراد سست عنصر کار دشمنان را آسان می کنند گفت: عدم سازش با دشمن جهاد بزرگ شمرده شده است لذا اطاعت نکردن از دشمن جهادی بزرگ به شمار می رود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه دشمن در هر جایی که احساس کند سستی وجود دارد نفوذ پیدا می کند ادامه داد: اگر در داخل کشور از سیاست و فرهنگ بیگانگان پیروی و اطاعت نکنیم و آن را ترویج ندهیم از دست دشمن کاری ساخته نیست.
وی با تاکید بر اینکه نباید از دشمن تاثیر بپذیریم گفت: هر چند ریزش هایی وجود دارد اما در برابر ریزش ها، رویش هایی نیز شکل می گیرد.
3028
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.