به گزارش ایرنا حجت الاسلام پرویز بخشی پور روز پنجشنبه در اولین همایش وقف برای پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی در خراسان جنوبی افزود: این همایش یک تدبیر بسیار خوب بوده که خراسان جنوبی در این زمینه پیش قدم شده است.
وی با بیان اینکه بیشتر اقدامات اوقاف در جهت رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی است گفت: امسال در راستای اجرای نیات واقفان 360 مبلغ به بقاع متبرکه اعزام شدند و برنامه های مختلفی از قبیل مشاوره خانواده را اجرا کرده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: 28 برنامه اوقاف در مناسبت های مختلف به منظور محرومیت زدایی و کاهش جرم اجتماعی است.
وی توزیع سبدهای غذایی در مناطق محروم و ترویج فرهنگ قرآنی با برنامه های مختلف را از دیگر برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: نزدیک به 90 درصد نیات محرم و صفر نیز در خصوص عزاداری و اطعام و دستگیری از ایتام بوده اما این اقدامات در جامعه معرفی نشده است.
بخشی پور با بیان اینکه سنت حسنه، کار نیک و تعلیم خوب ارتباط انسان را با دنیا همیشه حفظ می کند افزود: اگر انسان کار خوبی در دنیا انجام دهد تا زمانی که آن کار وجود داشته باشد همواره در دنیا زنده خواهد بود.
وی از وقف به عنوان صدقه جاریه یاد و بیان کرد: وقتی وقفی بر امور خیر باشد این نیت تا زمان دوام ملک باقی می ماند.
وی یادآور شد: کاروانسراها و مسافرخانه های روستایی از قدیم سنت پسندیده ای در خراسان جنوبی برای کمک به افراد در راه مانده بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: افرادی یک ملک را در برخی نقاط روستایی برای آموزش و پرورش یا بهداشت هدیه می دهند اما وقتی در گذر زمان این نهادها احساس کنند که خدمت در آن نقطه توجیه ندارد می توانند آن ملک را به فروش برسانند در صورتی که اگر نام وقف بر آن باشد هیچ کسی جرات فروش آن را نخواهد داشت.
وی با تاکید بر جدی گرفتن مشاوره وقف گفت: مشاوران به فردی که می خواهد چیزی را وقف کند نیازهای روز جامعه را مشاوره می دهند و اینگونه آن موقوفه همیشه جاری خواهد بود.
9893*3028
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.