به گزارش ایرنا مهران سرپرست روز شنبه در نشست مجمع انتخاب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی امروز در حوزه پزشکی ورزشی در کشور حرفی برای گفتن دارد و وقتی جامعه ورزشی از هیات پزشکی استان راضی هستند به این معناست که کار خوب انجام شده است.
وی بیان کرد: اساتید برجسته ای از خراسان جنوبی در سطح بین المللی دارای جایگاه و کرسی هستند و در هیات پزشکی ورزشی نیز استان از قابلیت، پویایی و توسعه سخت افزاری خوبی برخوردار است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: دانش پایه پزشکی ورزشی در کشور و استان وجود دارد و یکی از مزیت های اصلی و رقابتی استان توسعه یافتگی نظام آموزش عالی از جمله دانشگاه ها، فارغ التحصیلان و نیروی انسانی متخصص است.
وی گفت: بعید می دانم در حوزه برخورداری از نیروی انسانی متخصص در استان کمبود داشته باشیم لذا حوزه مدیریت پزشکی ورزشی بایستی دارای رویکرد تخصصی باشد.
سرپرست با بیان اینکه هیات پزشکی ورزشی استان در سال های گذشته با درایت بوده است یادآور شد: بعد از آموزش و پرورش بیشترین سطح سخت افزاری استان مربوط به اداره ورزش و جوانان است در حالی که هنوز اتاق جلسات آبرومندانه و آمفی تئاتر نداریم.
وی ادامه داد: بایستی گذشتگان در این زمینه های چاره اندیشی می کردند، اکنون صدها پروژه در استان در حال انجام است و هیات پزشکی در متوسط استانداردهای هیات های ورزشی از نظر سخت افزاری قابلیت های خوبی دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه سخت افزارها باید در حوزه عمل تبدیل به اثربخشی شود گفت: هیات های ورزشی باید از این دانش استفاده کرده و رویکرد کاربردی داشته باشند.
وی با بیان اینکه ورود به حوزه های مشاوره، حوزه های تخصصی آموزش و اجرا در هیات های ورزشی استان مغفول مانده است گفت: کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی ویژه ورزشکاران و مربیان باید در استان مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه جامعه به شدت به حرکات اصلاحی نیاز دارد اظهار داشت: اکثر قهرمان های تاپ ملی اکنون یک دفورمیتی دارند و این نوع دفورمیتی در نوع عملکرد آنها می تواند نقش داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان کرد: با یک رویکرد عمومی و تخصصی می تواند وارد حرکات اصلاحی شد، همچنین وزارت ورزش و جوانان در زمینه اصلاح ساختار اقامتی زنان روستایی ورود کرده است.
وی بر بهره گیری از دانش هیات پزشکی ورزشی در حوزه اجرا تاکید کرد و گفت: همه دپارتمان های تخصصی که برگزار شده باید با مدیریت دانشگاه با هیات پزشکی ورزشی یکی شود.
سرپرست بر راه اندازی مراکز مشاوره در هیات پزشکی ورزشی استان تاکید کرد و افزود: مربیان، ورزشکاران و داوران باید از این ظرفیت بهره مند شوند.
وی ادامه داد: مشاوره عمومی باید اوایل اردیبهشت و با همکاری آموزش و پرورش در تمامی شهرستان ها راه اندازی شود و شناسنامه عمومی در اختیار آنان قرار دهیم و افرادی که بر اساس نرم ها قابلیت های خاصی دارند را شناسایی و بعد از انجام تست های مهارتی وارد پایگاه قهرمانی شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: نگاه ابتدایی ما خدمات عمومی است که بتوانیم به 10 ها هزار دانش اموز مشاوره عمومی ارایه دهیم که این موضوع خود یک نوع ایجاد اشتغال است.
وی تصریح کرد: راه اندازی مرکز سنجش قوای جسمانی، استاندارد کردن نرم ها و ارایه گزارش های تحلیلی از ورزشکاران از برنامه های ما در استان است تا بتوان ورزشکاران از استان در قالب تیم های مختلف وارد مسابقات ملی کنیم.
سرپرست با بیان اینکه باید تعداد ورزشکاران در حوزه ورزش همگانی افزایش یابد گفت: مشارکت مردم در حوزه ورزش های همگانی افزایش یافته که یکی از این شاخص ها افزایش 30 درصدی آمار بیمه شدگان جامعه ورزشی است.
وی به کسب و افزایش توفیقات خراسان جنوبی در میادین ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: هفته آینده یک تیم از خراسان جنوبی وارد لیگ برتر هندبال می شود که شاید استان های دیگر با میلیارد تومان هزنیه نمی توانستند به این توفیق دست یابند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در برنامه راهبردی ورزش و جوانان باید تا سال 1400 به عدد 40 هزار نفر برسیم در حالی که هنوز برنامه راهبردی که باید سال 95 آماده می شود و همزمان به برنامه ششم توسعه آغاز می شد، نداریم.
وی گفت: دو سال از اجرای برنامه راهبردی گذشته تازه برای آن در حال برنامه ریزی هستیم اما از سال 98 اداره ورزش و جوانان، ادارات و هیات ها براساس برنامه راهبردی به سمت یک افق خیلی روشن حرکت خواهند کرد.
در این نشست جواد خامسان با کسب 14 رای از 14 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان خراسان جنوبی انتخاب و ابقا شد‌.
7557*3028
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.