اخبار مرتبط

سید ابوالحسن میرجلیلی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه های امدادی تا پایان روز یکشنبه هفته آینده در آماده باش کامل قرار خواهند داشت.
وی گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر، راهداران، واحدهای پلیس راه، آتش نشانان و اورژانس 115 از جمله این گروه های امدادی و عملیاتی هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: بر پایه اخطاریه هواشناسی حجم بارندگی ها در نیمه جنوبی استان به ویژه شهرستان های سربیشه و نهبندان بیشتر پیش بینی شده است لذا نیمی از تیم های امدادی در این مناطق مستقر خواهند شد.
وی افزود: با توجه به رگباری بودن بارندگی ها در استان توصیه می شود مردم تا 48 ساعت آینده از سفرهای غیرضروری و تردد در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته گفت: برای آسمان استان از عصر چهارشنبه تا جمعه وزش باد شدید و خیلی شدید پیش بینی می شود.
سمیه لطفی افزود: پیرو اطلاعیه جوی مطابق با خروجی مدل ‌های پیش یابی و الگوی نقشه ها به تدریج از عصر امروز وزش باد شدید (گاهی خیلی شدید) سبب خیزش گرد و خاک و کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه خواهد شد.
وی بیان کرد: در این مدت افزایش ابر و برای سرایان و فردوس رگبار و رعد و برق، در ارتفاعات شمالی استان احتمال بارش تگرگ و برف و در دیگر مناطق بارش پراکنده نیز پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با انتقال رطوبت و تقویت امواج ناپایدار جوی طی روز جمعه تا عصر شنبه به ویژه برای نواحی جنوبی (نهبندان و سربیشه) و مرکزی (بیرجند و خوسف)، شمال شرقی (قاین، درمیان و زیرکوه) و احتمالا سرایان و فردوس بارش های رگباری شدید همراه با رعد و برق (ارتفاعات احتمال بارش تگرگ و بارش برف) ایجاد روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها (نهبندان و سربیشه) را در پی خواهد داشت.
7557*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.