اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مشیرالحق عابدی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان در جمع خبرنگاران افزود: پرداخت مرحله دوم تسهیلات اشتغال از سوی نمایندگان و استانداری با جدیت پیگیری شده و تاکنون هیچ استانی ابلاغ نداشته است.
وی با بیان اینکه فقط تسهیلات نهادهای حمایتی پرداخت شده است گفت: امید است به زودی با ابلاغ مرحله دوم پرونده های سایر طرح های معرفی شده به بانک نیز به جریان افتد.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی در مقطعی رتبه چهارم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار را کسب کرد اما به خاطر فاصله ای که بین پرداخت مرحله اول و دوم ایجاد شده سایر استان ها نیز به این رتبه نزدیک شدند.
وی گفت: از محل سامانه کارا مبلغ ویژه ای بالغ بر 150 میلیارد تومان در مرحله اول تسهیلات اشتغال پرداخت شد در حالی که سهم استان 118 میلیارد تومان بود.
عابدی افزود: بخش تعاون نیز به نوبه خود از این تسهیلات نفع برده اند البته اگر تعاونی ها قوی تر بودند، مبلغ بیشتری سهم می بردند.
وی با تاکید بر اینکه نظارت عالیه بر دریافت تسهیلات و هزینه کرد آن وجود داشته است بیان کرد: هدف نهایی از پرداخت تسهیلات، تعهد ایجاد اشتغال موجود در طرح اولیه مد نظر استانداری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: با بررسی هایی که حوزه جذب و سرمایه گذاری استانداری به همراه دستگاه های متولی انجام داده کمی انحراف گزارش شده که امید است برطرف و در نهایت تسهیلات پرداخت شده منجر به تحقق تعهد اشتغال شود.
وی با بیان اینکه سرمایه در گردش مشکل عمده تعاونی هاست افزود: این سرمایه همراه تعاونگر برای اقدام بیشتر در راستای فروش مطلوب تر محصولات لازم است.
عابدی تصریح کرد: آنچه مهم است قبل از هرگونه تولید باید فروش پیش بینی شود تا فعالیت ها تضمین شده باشد اما برخی تعاونی ها فروش زیادی ندارند و می طلبد بازار فروش برای تعاونی ها به صورت نهادینه شده تعبیه شود که با مشارکت اداره تعاون و دستگاه های مربوط و برگزاری نمایشگاه ها قابل انجام است.
وی با تقدیر از برپایی چهارمین نمایشگاه بخش تعاون استان ادامه داد: اقدامات شایسته ای مشابه گذشته به نمایش گذاشته شده که امید است مورد توجه شهروندان قرار گیرد.
چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون در خراسان جنوبی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی و اتاق تعاون در محل نمایشگاه های بین المللی بیرجند آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه از 22 تا 26 بهمن ماه دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت 16 تا 21 از آن دیدن کنند.
9893*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.