به گزارش ایرنا، غلامرضا حسن پور روز چهارشنبه در مجمع سالیانه اصناف خراسان جنوبی در بیرجند افزود: دشمن درصدد جداکردن بازاریان از انقلاب است و به خیال خام خود نمی خواست که ما چهل سالگی انقلاب را ببینیم.
وی اظهار داشت: اخیرا در بعضی از شهرها ترورهای کوری توسط دشمنان انقلاب رخ داده است و امروز هم با تیراندازی در خرم آباد یک سرباز وظیفه را شهید کردند.
وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی به شدت عصبانی هستند و نمی داند چکار کنند لذا دست به اعمالی می زنند که هیچ ارزش نظامی و امنیتی ندارد.
رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان بیان کرد: دشمن از بخشی از بازاریان عصبانی است، تیرماه امسال وقتی 2 روز بازار تهران تعطیل شد بلافاصله بازاریان متوجه توطئه دشمن شده و خودشان بازار را باز و توطئه دشمن را خنثی کردند.
وی گفت: باید از استان هایی که هیچ کدام فریب دشمن را نخورده و همراهی نکردند تجلیل شود چون اگر همراهی می شد اوضاع برای بازار و اتاق های اصناف سخت می شد اما بازاریان با همه مشکلاتی که وجود داشت به مسیر کسب و کار و حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه دادند.
حسن پور افزود: با وجود بی مهری هایی که به اصناف و بازاریان وارد شد در صحنه دفاع از انقلاب ماندند چون این انقلاب متعلق به مردم و بازار است و وقتی به مبانی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب نگاه می کنیم آنچه مشخص می شود، نخستین گروهی که به امام راحل(ره) پیوستند بازاریان بودند.
وی تصریح کرد: در سال 1398 هم باید مراقب بود چون همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند توطئه دشمن جنگ اقتصادی است و متاسفانه بعضی از مسئولان در داخل کشور هم هنوز بیدار نشدند و همچنان چشم امیدشان به اروپا، ایالات متحده آمریکا و ... است و این همه ظرفیت که در کشور وجود دارد را نمی بینند.
رئیس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی بیان کرد: جوانان دوران دفاع مقدس که امروز پیشکسوتان هستند و هشت سال جنگ را اداره کردند در آن دوران با کشورهای زیادی می جنگیدند و کد بیسیم شهید باکری 42 بود و وی گفت چون با 42 کشور دنیا می جنگیم این کد را انتخاب کردم.
حسن پور افزود: در آن دوران با همدلی و همراهی ملت کشور به بهترین شکل اداره شد و امروز بهتر از آن دوران می توان کشور را اداره کرد با توجه به تجربه ای که در این 40 سال به دست آوردیم.
وی یادآور شد: دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه به مردم اعتماد و کار را به خود آنها واگذار کنند و خود اصناف هم می توانند با بعضی گران فروشی ها مقابل کنند هرچند گران فروشی به آن شکل وجود ندارد و فرد وقتی کالایی را گران می خرد مجبور است گران هم بفروشد و ما از دولت می خواهیم که از دخالت در امور اصناف پرهیز کنند.
حسن پور تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که اصناف بازوی ستبر انقلاب اسلامی است و بسیج اصناف بازوی اصناف و بازاریان هستند و باید قدردان این همدلی ها باشیم.
رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور افزود: در خصوص رفع مشکلاتی که در بحث مالیات به اصناف فشار آورده یا مباحث بی رونقی بازار و توزیع ارزاق و کالاهای اساسی تلاش داریم مشکلات بازار را رفع کنیم.
وی گفت: امام راحل در سال 1361 در نخستین سخنرانی شان در جمع اصناف به دولت فرمودند که دولت باید به بازار خدمت کند و امام (ره) به مرحوم شهید محلاتی فرمودند که در بازار تهران صندوق قرض الحسنه راه بیندازید چون بازاریان برای انقلاب زحمات بسیاری کشیدند، مغازه های خود را تعطیل کردند و به زندان افتادند و امروز نوبت خدمت ما به بازار است.
7559 * 6054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.