اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سرهنگ دوم پاسدار عبدالرضا حیدری روز دوشنبه در دیدار متولیان تتظیم بازار استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در بعضی شهرستان ها مثل بشرویه عنوان شده که گوشت گرم گوسفندی توزیع نشده و برای توزیع گوشت در شهرستان ها از اتاق اصناف لیست خواسته شده اما در حوزه علمی هیچ کاری انجام نشده است.
وی گفت: در بعضی از مراکز نحوه توزیع شکل سفارشی دارد که مردم این موارد را گزارش کردند و این موضوع در بیرجند مرکز استان هم رخ داده بود.
مسئول بسیج اصناف خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث قیمت مرغ با توجه به نرخ گذاری هایی که قیمت مرغ کیلویی 12 هزار تومان اعلام شده معمولا عنوان می شود نرخ تنظیم بازار نیست چون بعضی از شهرستان ها توان خرید ندارند.
وی اظهار داشت: برخی از کالاها مثل برنج که کالای تنظیم بازار نیست اما در مهرشهر تابلو نصب شده که این کالا با نرخ تنظیم بازار ارائه می شود.
حیدری گفت: مجموعه بسیج با سازمان صنعت، معدن و تجارت در بخش نظارت همکاری دارد و اگر نظارت ها بازدارندگی ایجاد کند، مناسب تر است.
وی افزود: در حوزه کالاهای مصرفی مردم بی ثباتی وجود دارد و در برخی از نقاط استان قیمت ها با یکدیگر متفاوت است.
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: در خصوص توزیع اقلام تنظیم بازار در حوزه جهاد کشاورزی در سال 1396 یکهزار و 155 تن برنج توزیع شد که این مقدار در 10 ماه امسال به 2 هزار و 106 تن رسید و 82 درصد رشد داشته است.
محمدعلی بیجاری افزود: در زمینه شکر سال قبل 675 تن شکر توزیع شد و امسال یکهزار و 51 تن شکر توزیع شده که 55 درصد رشد نسبت به کل سال قبل داشتیم.
وی اظهار داشت: توزیع گوشت گوساله منجمد سال گذشته 53 تن کالای تنظیم بازار بود که این رقم در سال جاری 568 تن است و 960 درصد رشد نسبت به سال قبل داریم.
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته گوشت گوسفند منجمد توزیع نشد که امسال 23 تن توزیع شده است.
وی افزود: گوشت مرغ گرم در سال قبل توزیع نشد و امسال 438 تن گوشت مرغ گرم با قیمت پایین تر از نرخ بازار بین مردم توزیع شده است.
بیجاری اظهار داشت: گوشت مرغ منجمد در سال قبل یکهزار و 43 تن و 300 کیوگرم توزیع شد و امسال به یکهزار و 281 تن رسیده و 22 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.
وی گفت: سال گذشته 2 هزار و 927 تن و 400 کیلوگرم سرجمع کلاهای توزیع شده بود که این میزان در سال جاری پنج هزار و 483 تن و 971 کیلوگرم بوده است و 88 درصد رشد داریم.
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: مبنای توزیع کالای تنظیم بازار بین جمعیت استان بر مبنای شاخص جمعیتی بوده و بین همه مردم توزیع شده است.
وی افزود: تاکنون چهار محموله گوشت گرم گوسفند وارد استان شده که یک محموله از قزاقستان و آسیای میانه بود و در بیرجند توزیع شد و سه محموله دیگر در سراسر استان توزیع شد.
7559*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.