اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با جمعی از‌ مسئولان سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: این انقلاب در مقطعی واقع شد که باید اتفاق می افتاد زیرا در قبل و بعد از آن امکان نداشت.
وی بیان کرد: در تمثیل های قدیمی می گویند به دست آوردن چیزی آسان، اما نگهداری آن مشکل است، در حالی که باید گفت به دست آوردن هدف مورد نظر آسان نیست و تلاش های بسیار کشیده می شود، زیرا آنچه ملت ایران اسلامی در 22 بهمن 57 به دست آورد کار خدا و معجزه ای الهی بود.
امام جمعه بیرجند اظهار داشت: کشور ایران قبل از انقلاب، همه چیزش از جمله پادشاه، مجلس ملی و رده های مختلف نظامی را بیگانگان تعیین می کردند و هیچ اموری در دست مردم قرار نداشت، حال چنین کشوری را چگونه می شد از دست بیگانگان خارج کرد.
وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور در آن زمان نیز به این گونه بود که از 12 ماه سال به اندازه یک ماه غله وجود داشت گفت: برای اینکه بنیان اسلامی شکل نگیرد بلوک شرق که بدترین دشمن دیانت بود و لیبرال غرب که دارای یک نفاق بزرگ انسانی و دیانتی است با یکدیگر متحد شده بودند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: قبل از انقلاب حرکاتی آغاز شد اما به نتیجه نرسید و بعد از انقلاب نیز شاهد قیام مردم در برخی از کشورهایی چون مصر بودیم که آنها نیز نتواستند به نقطه مطلوب برسند.
وی گفت: دشمنان انقلاب در این سال ها از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند و به تعبیر خودشان همه گزینه ها را بر روی میز قرار داده‌اند، گزینه هایی که از همان روز اول مطرح بوده است.
وی یادآور شد: هر یک از گزینه های دشمنان از جمله ترور، نفاق، نفوذ، جنگ نظامی و روانی و همچنین محاصره اقتصادی می تواند یک کشور را از پای درآورد، اما انقلاب اسلامی 40 سال است که با این گزینه ها دست و پنجه نرم می کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تاکید کرد: توطئه های دشمنان کوه را از جایش می کَنَد و آنقدر نیز به کار خودشان خوش بین هستند که پس از شکست های بسیار باز هم از انجام پروژه های دیگر حرف می زنند.
وی گفت: در دوران اصلاحات و فتنه 78 که دشمنان داخلی و خارجی براندازی نظام را دنبال می کردند و اعتبارات فراوانی نیز بر ضد ایران به تصویب رساندند، رئیس جمهور وقت آمریکا پس از شکست جمله ای زیبایی گفت و آن اینکه «مردم همه کشورها سعی می کنند تا نظام را سرنگون سازند و دولتمردان نمی گذارند، اما در ایران دولتمردان می خواهند نظام را سرنگون سازند و مردم نمی گذارند.»
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: آمریکا هنگامی که در صحرای طبس نیز شکست خورد، وزیر دفاع وی طی مصاحبه ای گفت که «ما هیچگونه کوتاهی انجام ندادیم و تمامی امور را سنجیده بودیم اما رهبر انقلاب ایران هر دستی که بلند می کرد یکی از هواپیماهای ما سرنگون می شد.»
وی افزود: بعد از رسوایی فتنه 88 نیز وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه ای بر قدرت الهی مهر تأیید زد و گفت «محاسبات ما هیچ نقصی نداشت اما چه کنیم که خدا هم ایرانی بود و شکستمان داد.»
امام جمعه بیرجند مطرح کرد: نگهدار و آفریننده این انقلاب، خداست و نیروهای مسلح و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب یکی از جنود الهی است که امام راحل نیز در رابطه با آن می فرمایند «اگر سپاه نبود کشور هم نبود.»
وی عنوان کرد: اگر چنانچه امور تحت نظر نباشد و فتنه ها صورت گیرد، بدون شک کشور هزینه های زیادی متحمل خواهد شد، اما وقتی موضوعات سنجیده و محاسبه و در زمان مشخص اقدامات لازم انجام شود نقشه دشمنان نقش بر آب می شود لذا شما از جایگاه مقدسی برخوردار هستند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: هر روز و هر ساعت به حفاظت و اطلاعات بر می گردد زیرا اگر یک ساعت غفلت شود مشکلات بسیاری به وجود می آید.
وی گفت: شما سربازان گمنام مولا هستید و امیدوارم که محفوظ باشید تا شرایط نامناسب دنیا پشت سر گذاشته شود و بشر نجات پیدا کند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه استکبار جهانی امروز بدون هیچ جرمی افراد را می کشند اما مدام حرف از حقوق بشر می زنند، گفت: هیچ کاری و هیچ خدمتی ارزشمندتر از این نیست که یک مظلوم را از زیر سلطه ظالم نجات داد.
7557*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.