اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی ناصری روز سه شنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند افزود: در حال حاضر در جنوب شهر مکان کتابخانه عمومی در اختیار نهاد کتابخانه ها نداریم و به دنبال مکان مناسبی هستیم که اگر این فضا در اختیار ما قرار گیرد یک واحد کتابخانه ای به کتابخانه های شهر بیرجند افزوده می شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچ کتابخانه ای غیر از کتابخانه ای که در سجادشهر داریم در حوزه اختیارات نهاد کتابخانه ها نیست و کتابخانه امام رضا (ع) وجود دارد اما نیاز در این منطقه به دلیل استقرار دانشگاه ها و تردد دانشجویان به داخل شهر زیاد است که ایجاد یک فضای کتابخانه ای ضروری است.
فرماندار بیرجند گفت: کتابخانه پروفسور معتمدنژاد روستای دستگرد که سال 1392 کلنگ زنی شد، دهه فجر امسال افتتاح می شود.
وی افزود: اقدامات خوبی برای کتابخانه پروفسور معتمدنژاد در روستای دستگرد انجام شده که نتیجه پیگیری مستمر دهیاری دستگرد و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند بوده است.
ناصری اظهار داشت: روستای دستگرد پرجمعیت است و انتظار این است در روستاهای حاشیه شهر که جمعیت زیادی دارند بتوانیم فضای فرهنگی و مطالعاتی مثل کتابخانه ها را افزایش دهیم.
وی بیان کرد: بنا داریم مکان موقتی برای استقرار نمایندگی کتابخانه ملی و مرکز اسناد در خراسان جنوبی ایجاد شود که از طرف کتابخانه ملی و مرکز اسناد کشور ابراز تمایل برای این کار شده و باید یک مرکز اسناد و مدارک و موزه تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شهر بیرجند که مورد نیاز دانش پژوهان و جامعه فرهنگی است، ایجاد شود.
فرماندار بیرجند گفت: بسیاری از کتابخانه های سطح شهر بیرجند با برنامه خوبی که اداره کتابخانه های شهرستان بیرجند انجام داده است، بازآفرینی شده و محیط خوبی در محله های مرکزی و شمال شهر هم ایجاد شده و قرار است کتابخانه شهید بصیری پور در منطقه مهرشهر ایجاد شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند هم گفت: کتابخانه روستای دستگرد به نام پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران مزین شد که سال 1392 کلنگ آن در زمینی به مساحت 500 مترمربع با واگذاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، به زمین زده و بنایی به مساحت 220 متر مربع ساخته شد که آماده بهره برداری است.
مهدی نیازی افزود: با توجه به جهش جمعیتی از سال 1392 تا 1395 و با توجه به هدفگذاری تا سال 1404 که باید به ازای یکصد نفر، چهار مترمربع فضای کتابخانه ای باشد این میزان فضا کافی نیست چون رشد جمعیت روستای دستگرد بالاست و باید 150 مترمربع فضای کتابخانه در آینده توسعه یابد.
وی اظهار داشت: تاکنون 2 هزار و 150 میلیون ریال اعتبار از اعتبارات تملک دارایی شهرستان بیرجند برای کتابخانه روستای دستگرد هزینه شد و تاکنون هفت میلیون تومان از اعتبار انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند برای انشعاب این کتابخانه هزینه شده است.
7559*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.