اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان دوشنبه شب در نشست شورای مسکن استان خراسان جنوبی که با حضور مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد اظهار داشت: برای شروع مرحله دوم مسکن در قالب بازآفرینی شهری و بنیاد مسکن جلسات شورای مسکن به صورت مستمر با مسئولیت بنده برگزار می شود و نیازمند حمایت های وزارت راه و شهرسازی هستیم.
وی با اشاره به برگزاری 2 جلسه شورای مسکن به فاصله 15 روز افزود: این جلسات با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی نشان از عزم جدی دولت بر اتمام مسکن مهر دارد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی مصوبات جلسه گذشته شورای مسکن اجرایی شده است گفت: امیدواریم با اجرایی شدن بقیه مصوبات تا پایان سال پروژه مسکن مهر البته بدون 43 واحدی که مشکل دارند به اتمام برسد و چهارمین استانی باشیم که پرونده مسکن مهر را می بندد.
وی بیان کرد: این شورای مسکن نیز مصوبات خوبی داشته و شرایط استان با توجه به محرومیت های استان درک شده است.
معتمدیان با اشاره به نشست اخیر استانداران سراسر کشور با رئیس جمهوری افزود: در این جلسه در خصوص تامین زمین تاکید جدی شد تا مانعی برای اجرای طرح ها و تامین اراضی وجود نداشته باشد.
وی گفت: اراضی در برخی شهرستان واگذار شده که چون مطابق ضوابط قانونی نبوده مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در این اراضی ساخت و ساز انجام شده و امیدواریم راهکارهای میان بر با مسیر قانونی ارایه شود تا این گونه پرونده ها در استان مدیریت شود.
وی با اشاره به موافقت با صدور مجوز برای واگذاری اراضی صنوف آلاینده افزود: زیرساخت ها و اقداماتی که باید در استان انجام شود به توجه ویژه نیاز دارد.
معتمدیان گفت: سرانه فضای سبز در استان و شهرستان بیرجند پایین است که انتظار می رود در این زمینه شهرداری ها حمایت شوند.
براساس طرح اقدام ملی مقرر شده است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت بازآفرینی شهری و شرکت عمران شهرهای‌ جدید تا پایان سال 1399 در مجموع 400 هزار واحد مسکونی جدید در کشور بسازند.
9893*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.