اخبار مرتبط

محمد بشیری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات براساس پیشرفت فیزیکی طرح و به صورت مرحله ای تزریق خواهد شد.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی این کارخانه توسط شرکت تعاونی روستایی اسدیه با عضویت بیش از 200 نفر از کشاورزان شهرستان درمیان آغاز شد.
فرماندار درمیان این شهرستان را با تولید سالانه بیش از سه هزار تن زرشک خشک یکی از قطب های اصلی تولید زرشک در خراسان جنوبی معرفی کرد و گفت: باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال روستاییان تمام توان خود را برای فرآوری این محصول استراتژیک بکار گیریم.
وی بیان کرد: 2 واحد بسته بندی و فرآوری زرشک دیگر نیز در شهرهای اسدیه و قهستان وجود دارد که متاسفانه به دلیل کمبود نقدینگی و برخی مشکلات دیگر فعالیت ندارند و پیگیری ها برای راه اندازی این واحدها در دست انجام است.
بشیری زاده افزود: نبود اشتغال یکی از مشکلات روستاییان مرزی است که باید با ایجاد اشتغال پایدار براساس ظرفیت های شهرستان از مهاجرت روستاییان به شهرهای بزرگ جلوگیری و زمینه امنیت پایدار در مرزها فراهم شود.
وی اظهار داشت: فرآوری محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی و رونق صنایع دستی با توجه به شرایط خشکسالی در شهرستان از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال است.
فرماندار درمیان در خصوص راه اندازی مجدد بازارچه مرزی گلورده شهرستان هم گفت: امید است با رایزنی های استاندار خراسان جنوبی با مسئولان افغان به زودی این بازارچه راه اندازی شود و شاهد اشتغال و تحرک اقتصادی محلی منطقه باشیم.
وی از بهره برداری از عملیات گازرسانی به 20 روستای شهرستان درمیان در دهه فجر خبر داد و افزود: جهش خوبی در زمینه گازرسانی به روستاهای شهرستان در حال انجام است.
بشیری زاده بیان کرد: تولید روزانه سه هزار تن سیمان در کارخانه سیمان باقران و صادرات به کشور افغانستان یکی از مهترین ظرفیت های شهرستان است که در تلاش هستیم این میزان را در سال های آتی به چهار هزار و 500 تن برسانیم.
شهرستان درمیان دارای 57 هزار نفر جمعیت است و با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات، از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.