اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهدی جعفری روز چهارشنبه در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل خراسان جنوبی افزود: تاکنون 45 کیلومتر باند دوم جاده بیرجند - قاین (105 کیلومتر) بازگشایی شده و مابقی در دست اجرا است.
وی طول کل محورهای دوبانده استان را یکهزار و 865 کیلومتر دانست و ادامه داد: از این میزان 474 کیلومتر در دست اجرا و 511 کیلومتر آسفالت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال عملیات اجرایی دوبانده سازی 234 کیلومتر جاده های استان در دستور کار قرار دارد است که بودجه اسناد خزانه امسال در این زمینه 382 میلیارد ریال بوده است.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طول در دست اجرای باند دوم استان را پنج هزار و 370 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون 167 کیلومتر از باندهای دوم استان اجرا شده که 66 کیلومتر به بهره برداری رسید.
جعفری ادامه داد: همچنین 44 کیلومتر از 101 کیلومتر باقیمانده در حال اجرای خط کشی و نصب علایم است.
وی با بیان اینکه 67 کیلومتر از باندهای دوم استان آماده آسفالت است عنوان کرد: با تکمیل آن طول کل باندهای استان به 707 کیلومتر می رسد که نسبت به ابتدای سال که 244 کیلومتر بوده رشد 290 درصد خواهیم داشت و تحول چشمگیری در باندهای دوم استان شاهد خواهیم بود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در ادامه به باند دوم مسیر بیرجند - سربیشه - نهبندان اشاره کرد و گفت: این مسیر به طول 44 کیلومتر اکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پنج کیلومتر آن آماده افتتاح است.
وی یادآور شد: باند دوم محور شوسف - نهبندان به طول پنج کیلومتر نیز آماده افتتاح است و 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
جعفری افزود: در خصوص بازگشایی باندهای دوم استان اداره کل حمل و نقل و راهداری و پلیس راه همکاری های خوبی داشتند همچنین درخواست داریم برای ادامه بازگشایی، نگهداری و خط کشی جاده ها نیز ما را یاری کنند.
7557 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.