اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسن عبودی مزرعی شنبه شب در آیین نکوداشت داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: هلال احمر نهادی بشردوستانه است که با اتکا به امدادگران و داوطلبان رسالت خود را تداوم می بخشد.
وی با بیان اینکه قداست کار و رسالت شما داوطلبان هلال احمر را از سایر انسان ها جدا می کند گفت: شما به قداست کارتان همچنان که به خود ایمان دارید، ایمان و یقین داشته باشید.
معاون منابع داوطلبی و خدمات حمایتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تسکین آلام بشری را 1400 سال پیش پیامبر اسلام (ص) به ما سفارش کرده که ملکه ایمانی ما شده است و براساس آموزه های اسلامی عزم راسخ در جوانان ما به وجود آمد و در هشت سال جنگ تحمیلی با حضور داوطلبان بسیجی به پیروزی رسیدیم.
وی عنوان کرد: شما دواطلبان جمعیت هلال احمر به وجود خود افتخار کنید و جمعیت هلال احمر به پتانسیل داوطلبان می بالد و باید روز به روز این جمعیت بتواند برای ملت های دیگر الگو باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی هم در این آیین گفت: خراسان جنوبی جزو استان های زلزله خیز است که هر 10 سال یک زلزله با ریشتر بالا در آن رخ می دهد.
سید مجتبی علوی مقدم افزود: اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی نیز در چند سال اخیر شرایط را برای رخ دادن برخی حوادث طبیعی فراهم کرده است که باید با دقت بیشتری به حوادث طبیعی نوظهور توجه کنیم.
وی مردم ایران را یک جامعه داوطلب بی بدیل و منحصر بفرد در سطح جهان معرفی کرد و گفت: مردم ایران اسلامی در هشت دفاع مقدس به صورت داوطلب در جبهه های جنگ حضور یافتند و در دوران سازندگی و تحریم ها به صورت خودجوش در کنار دولتمردان بوده اند.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: ما 40 سال است که در عرصه های مختلف با استکبار جهانی در جنگ هستیم که اگر در این عرصه ها حضور داوطلبانه ملت نبود نمی توانستیم با موفقیت از پیخ و خم ها عبور کنیم.
وی افزود: در حوادثی که تاکنون در استان رخ داده، جمعیت هلال احمر عملکرد خوبی داشته است و امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر با علم و آگاهی شغل خود را انتخاب کرده اند که نوعی ایثارگری است.
علوی مقدم بیان کرد: موضوع آموزش نیروی انسانی در جمعیت هلال احمر از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در زمینه به روز کردن دانش و توان امدادگران از ظرفیت کشورهای موفق استفاده کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم گفت: 40 هزار داوطلب هلال احمر در این استان فعالیت دارند که از این تعداد 26 هزار نفر جوان هستند و در سخت ترین روزها در تمامی حوادث طبیعی و غیرطبیعی حضور دارند.
محمدرحیم شهریاری با بیان اینکه با نیروهای دولتی نمی توانیم در بحران ها تمامی حوادث را پوشش امدادی دهیم افزود: خراسان جنوبی جزو چهار استان حادثه خیز کشور است که باید در حوادث مختلف از توان داوطلبان استفاده کنیم.
وی گفت: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی پذیرای داوطلبان است تا در زمینه پیشگیری، آموزش و مقابله با حوادث مختلف ما را یاری کنند.
این آیین با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند برگزار و از داوطلبان هلال احمر تجلیل شد.
7556*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.