اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا نرگس رستمی گوران روز شنبه در حاشیه نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: در مراحل تدوین این طرح چالش های اجرای برنامه و راه کارها ارایه می شود اما نکات فنی باید در تدوین این طرح باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در همین ارتباط کمیته های فنی در استان ها راه اندازی شده است که امیدواریم با برنامه ای پنج ساله بتوانیم سلامت جامعه را با همکاری دستگاه های اجرایی به وضعیت مناسب تری ارتقا دهیم.
رستمی گوران با بیان اینکه درمان، فقط 25 درصد وضعیت سلامت را در همه حوزه ها در اختیار دارد، تصریح کرد: 75 درصد سلامت بستگی به اقدامات دستگاه ها و خود مردم دارد.
وی یادآور شد: دستگاه های اجرایی برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح باید با متولیان درمان همکاری کنند.
رئیس اداره همکاری بین بخشی وزارت بهداشت، در ادامه اظهار داشت: اینکه محل زندگی مردم از بهداشت مناسب برخوردار نباشد یا خودروها امنیت لازم را ندارند مربوط به وظیفه سایر دستگاه هاست.
مراقبت و مدیریت بیماری ها، بهبود وضعیت سلامت کارکنان، سلامت کارکنان و نتیجه مطالعه STEPS ، بررسی وضعیت عرضه و توزیع برنج «فسفر آلومینیم» و بروز مسمومیت های اتفاقی و عمدی در استان، ایستگاه های سنجش هواشناسی و کمیسیون اجتماعی شدن نظام سلامت از مهمترین دستورالعمل های این کارگروه بود.
3215 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.