اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید حمید میرباقری روز شنبه در اجلاسیه شهدای زن استان خراسان جنوبی افزود: برخی زنان گمان می کنند اگر در فلان اداره یا نهاد مشغول به کار شوند، موفق هستند.
وی گفت: زنان جامعه اسلامی در جنگ اقتصادی نقش مهمی دارند که اگر نسبت به اقتصاد کمر همت را ببندند دشمن را به زانو در می آورند.
مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: جامعه برای رسیدن به تعالی ماموریت های متفاوتی دارد که زنان نیز در این ماموریت ها نقش آفرین هستند.
وی بیان کرد: سالانه میلیاردها تومان واردات وسایل آرایشی و بهداشتی به کشور را شاهد هستیم که در این زمینه زنان می توانند فرهنگ جامعه را تغییر دهند و دشمن را بیچاره کنند.
میرباقری گفت: زنان ما بهترین، بالاترین و مهمترین سیره و روش برای جامعه هستند که امروز مسئولیتی که بر عهده آنهاست را به نحو احسن انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه زنان ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی نقش مهم و فعالی داشتند اظهار داشت: اگر جایگاه زن در خانه و توان و نیرویی که به مردان می دادند، نبود مردان هرگز نمی توانستند جنگ را اداره کنند چون این توان روحی جنگ را اداره کرد.
کارشناس مذهبی افزود: هرگز کسی نمی تواند بگوید جنگ فقط توسط مردان اداره شده است چون زنان پا به پای مردان در میدان جنگ حضور داشتند.
وی با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی را زنان به شیوه های مختلف اداره کردند گفت: امروز در جنگ دیگری بدون تفنگ و سلاح قرار داریم اما نقش و اهمیت زنان در مقابله با جنگ بسیار مهم است.
حجت الاسلام میرباقری با اشاره به اینکه دشمن زن و خانواده اسلامی را مورد هجمه قرار داده است گفت: دشمن دلایل پیروزی ایران در هشت سال جنگ را رصد کرد و فهمید رمز موفقیت ما کجا بوده لذا ریشه خانواده را مورد هدف قرار داده است.
وی ادامه داد: دشمن متوجه شده همه رشادت ها به خاطر دامن پاک مادران بوده است لذا در 20 سال اخیر با ابزارهای مختلف تیشه به ریشه خانواده ایرانی می زند.
وی گفت: امروز زنی می تواند میاندار جنگ با دشمن بوده و در خط مقدم جنگ قرار بگیرد که خانواده ای موفق داشته باشد.
مدرس حوزه و دانشگاه تاخیر در ازدواج یا بی میلی دختران به آن را از مشکلات حال حاضر جامعه دانست و افزود: گاهی بی میلی هایی نسبت به ازدواج در دختران جوان حتی مذهبی در جامعه دیده می شود که این همان نقشه دشمن است.
وی بیان کرد: تاخیر در ازدواج نیز سبب تاخیر در فرزندآوری و در نتیجه انتخاب تک فرزندی می شود اما زنان و دختران بدانند از این طریق در زمین دشمن بازی می کنند.
میرباقری با بیان اینکه امروز جامعه به بحران تک فرزندی تبدیل شده و کشور رو به پیری است اظهار داشت: پیغمبر (ص) تاخیر در ازدواج و شانه خالی کردن از آن را نهی کرده است.
وی به عرصه جنگ فرهنگی در جامعه اشاره کرد و گفت: امروز با رواج ازدواج بین نسل جوان می توان دشمن را به زمین نشاند که نقش زنان در این زمینه بسیار مهم و تاثیرگذار است.
مدرس حوزه و دانشگاه در ارتباط با جایگاه زنان در صدر اسلام اظهار داشت: در زمانه ای که اگر دختری به دنیا می آمد رنگشان سیاه می شد پیامبر اکرم (ص) ملاک و معیار را در جامعه برای زنان نهادینه کرد.
وی گفت: وقتی زن به عنوان یک کالا رد و بد می شد پیغمبر به مردم این را فهماند که زن مانند مرد می تواند به مقام قرب الهی برسد لذا فرمود یادگیری علم و دانش به هر مرد و زنی فریضه است.
7557*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.