اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مینو اصلانی روز شنبه در اجلاسیه شهدای زن استان خراسان جنوبی افزود: دنیا از همه فرهنگ های منحط خسته شده و اگر قدری به گذشته برگردیم تقریبا دنیا همه گفتمان های مادی از جمله دوران یونان، پادشاهی، لیبرالیستی، کمونیستی و سایر را تجربه کرده است.
وی گفت: این انقلاب انسان ساز به شرطی در این همایش های عظیم جواب می دهد که در این مسیر با بصیرت و آگاهی بمانیم و روز به روز بر تعدادمان افزوده شود چراکه اگر این گفتمان را تقویت و الزامات آن را فراهم کنیم در این پیچ تاریخی، دنیا گفتمان انقلاب اسلامی را انتخاب خواهد کرد.
دبیر ملی اجلاسیه های شهدای بانوان کشور ادامه داد: اگر می خواهیم گفتمان انقلاب اسلامی سرعت بگیرد بستگی به تلاش ما دارد، اینکه نقش مادری و تربیتی را در یک جمله به خوبی ادا کنیم و زن مسلمان ایرانی نشان داده، مرد این میدان است.
وی تاکید کرد: امروز رسالت استانی، منطقه ای و ملی نداریم بلکه رسالت ما رسالت انبیای الهی یعنی جهانی است و باید باور کنیم امروز فقط برای خود نیستیم.
اصلانی گفت: امروز زن محتاج و مستضعف فکری و فرهنگی در قلب دنیای غرب محتاج نگاه کریمانه ماست تا ببیند چقدر در این مسیر می مانیم تا از ما الگو بگیرد.
وی اظهار داشت: شهدا امروز چراغ راه ما تنها نیستند بلکه دنیا را به تحرک وامی دارند و اینها شعار نیست همانطور که مقام معظم رهبری فرموند آمریکا رو به افول است و با بررسی های انجام شده مشخص شد حداقل در حوزه زن و خانواده و شاید در بسیاری از حوزه ها اتفاق افتاده است.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه اندیشه های بلند مقام معظم رهبری چراغ راه زنان در عالم شده است گفت: امروز جامعه غربی در انحطاط کامل به ویژه در موضوع زن قرار گرفته است چون آنقدر به زن ظلم و او را تحقیر کردند که امروز از زیر بار تحقیر نمی توانند بلند شوند.
وی گفت: مقام معظم رهبری الگوی سوم یعنی زن نه شرقی نه غربی را برای زنان مطرح کردند لذا به خود می بالیم و اعتقاد و باورمان را به یقین تبدیل می کنیم که هستیم و تا هستیم مسیر شهدا ادامه خواهد داشت.
وی افزود: همه مسیر و راهی که تمام کرده ایم برگرفته از عاشورای حسینی و قیام بزرگی است که تا ابد سرلوحه زندگی و قیام طیبه است.
اصلانی اظهار داشت: هدف دستگاه استکباری دوران سیدالشهدا فقط بحث کسب قدرت و خلافت نبود بلکه حرکت های بسیار عمیقی برای قطع ارتباط بندگان خدا تداعی کرده بود.
وی گفت: استکبار به دنبال قطع ارتباط بین انسان و خدا، زمین و آسمان بود، اینکه انسان ها و بندگان خدا را در جهت تبعیت از خود تربیت کنند و انسان به بجای عبودیت به بندگی انسان در بیاورند.
اصلانی عنوان کرد: وقتی اباعبدالله الحسین (ع) قیام کرد یکبار دیگر ارتباط زمین و آسمان را به هم گره زد و چشم انسان را به سمت آسمان باز و راه عبودیت را به انسان نشان داد یعنی همه انسان ها تا قیام قیامت بندگی خود را مدیون سرور و سالار شهیدان هستند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: انقلاب اسلامی دوباره ارتباط زیبای زمین و آسمان را برقرار کرد و نشان داد می توان زندگی کرد حیات طیبه داشت بنابراین یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در قرن حاضر نیز انقلاب اسلامی است که خانواده های معظم شهدا آن را رقم زدند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای زنان دستاوردهای فوق العاده ای به ویژه در مسیر عبودیت و بندگی داشت گفت: حضرت امام خمینی (ره) احیاگر هویت زن در قرن معاصر بودند.
اصلانی گفت: در گذشته و اکنون در دنیای غرب از زن به عنوان یک کالا استفاده می شد که ظاهر آن قرار بود در کشور ما نیز شکل بگیرد اما انقلاب اسلامی این مسیر را به طور کامل تغییر داد.
وی بیان کرد: امروز شاهد رشد و شکوفایی میلیون ها زن مسلمان در عرصه زندگی، تربیت فرزند و ایجاد آرامش در خانواده هستیم و براساس آمار سازمان های بین المللی ایران دارای مستحکم ترین خانواده هاست.
وی افزود: زیبایی خانواده و توجه به فرزند جزو افتخارات ماست در دنیایی که خانواده از دست رفت است به ویژه در فرهنگ غربی که زن و خانواده هویت و جایگاهی ندارد.
اصلانی گفت: برخی اندیشمندان و نویسندگان زن غربی اذعان دارند نیازمند یک تحول اساسی در جامعه هستیم و معتقدند زنان مسلمان، با بصیرت، فرهیخته، ولایت مدار و کسانی که پشت انقلاب اسلامی و کشور خود ایستاده اند توانسته اند این پیام را به ما برسانند.
وی ادامه داد: چون زیرساخت های تفکر غربی بسیار مشمئزکننده و از دست رفته، این افراد شاید نتوانند کاری از پیش ببرند اما نشان می دهد پیام انقلاب اسلامی به آنها رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت زنان غربی را به تحول وا می دارد اظهار داشت: اکنون که دنیا در یک پیچ تاریخی قرار دارد کسانی می توانند از آن عبور کنند که پیرو ولایت و ارزش های انقلاب اسلامی باشند و از این طریق دنیا را یاری برسانند.
خراسان جنوبی پنج بانوی شهید دارد و اجلاسیه شهدای زن استان در راستای کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار شد.
7557*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.