اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدرضا محمدی روز شنبه در جمع معترضان به هنجارشکنی در ایام عزاداری ماه صفر افزود: جالب است عزیزانی که حرف از قانون می زنند و می گویند قانون پیش بینی کرده من نیز جوابشان را به همان قانون خودشان عرض می کنم.
وی اظهار داشت: در شهرستان طبس 2 هفته قبل شورای تامینی که مصوبات آن قانونی و لازم الاجراست در آنجا مصوب کردند در این ایام عزاداری گردشگری ممنوع باشد و این مصوبه را متاسفانه به اداره مربوطه گردشگری اعلام نکردند و مصوبه را گذاشتند.
امام جمعه طبس گفت: این مصوبه به دلیل پیش بینی بود که در ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) ممکن است رخ دهد چرا که مانند هنجارشکنی در عاشورا و سال های گذشته اتفاق افتاده بود.
وی افزود: اگر بگوییم این مصوبه را فراموش کردند که بعید است و اگر تعمدا نگه داشتند جای تاسف دارد.
حجت الاسلام محمدی گفت: روز قبل از 28 صفر در پایان وقت اداری طوری که مسئولان مربوطه گفتند مصوبه را اعلام کردند.
وی بیان کرد: اداره گردشگری می گوید همه تورها مجوز گرفتند و تورهای خود را تشکیل دادند و برخی در مسیر آمدند و برخی در حال آمدن هستند و ما نمی توانیم آن را لغو کنیم.
امام جمعه طبس گفت: یک مصوبه قانونی 2 هفته می گذرد و موقعی آن را اعلام می کنند که نشود کاری انجام داد و به جای اینکه اینها در این موقعیت در پیشگاه ملت و از خانواده های معزز و معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان و مومنین که احساسات آنها جریحه دار شده، عذرخواه باشند و جواب آنها را در فضای مجازی دیدید که می گویند گردشگری برای کشور ما منافع مادی و پول دارد.
وی با تاکید بر اینکه ما مخالف گردشگر و گردشگری نیستیم گفت: یک کلمه نگفتند روح پیامبر (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و آقا علی بن موسی الرضا (ع) جریحه دار شد و خانواده های شهدا نگران شدند که خون شهیدشان چه می شود، یک کلمه به این موضوع جوابی ندادند اما گفتند اگر بنا باشد این قوانین اجرا شود بر پیکره گردشگری لطمه می خورد.
حجت الاسلام محمدی با تشکر از حرکت خودجوش مردم در اعتراض به هنجارشکنی برخی گردشگران افزود: ما پیگیری ها و نامه‌نگاری‌های لازم را انجام داده و می‌دهیم و امیدواریم این حرکت زیبای شما سنت حسنه ای شود که مسئولان توجه بیشتری داشته باشند و شاهد تکرار این حوادث که قلب هر انسان مومن را جریحه دار می کند، نباشیم.
وی بیان کرد: مسئولانی در جامعه اسلامی که از این نظام حقوق می گیرند کدام جای قانون و قرآن حرف اینها را تایید می کند، آیا سزاوار است که چنین رفتارهایی را شاهد باشیم و آنها خود را پاسخگو ندانند.
وی گفت: مسئول یعنی پاسخگو و من از جانب شما مردم خطاب به مسئولان نظام اسلامی از کلان مملکت تا این مجموعه شهرستان عرض کنم مسئول باید در مقابل اعمال و رفتار و کرداری که انجام می دهند پاسخگو باشد و توقع مردم این است و اگر قصوری بوده که ان شاءالله نبوده باید عذرخواهی کنند.
امام جمعه طبس خطاب به معترضان هم گفت: خواهش ما این است آرامش خود را حفظ کنید و ما هیچ گاه به حرکت هایی که خلاف ضوابط اداری باشد، توصیه نمی کنیم.
وی افزود: امام راحل فرمودند انقلاب ما فرهنگی است و مولفه ای که انقلاب ما را در دنیا سربلند کرده فرهنگ انقلابی ماست، فرهنگی که امروز در کشورهای منطقه و خاورمیانه منشاء خیرات و برکات شده و همه دنیا امیدوار به این انقلابی شده که ام القرای دنیای اسلام است.
حجت الاسلام محمدی بیان کرد: جای تاسف است در درون انقلاب افرادی باشند که علیه فرهنگ و اسلام و دین بخواهند کاری را انجام دهند اگرچه بنا باشد ما با حسن نیت بنگریم این براساس جهالت بوده و ان شاءالله که غرض ورزی نباشد.
وی گفت: فرهنگ مانند هوایی است که تنفس می کنیم و نمی شود فضا را سم پاشی کنیم، عده ای گردشگر را با مجوز قانونی ادارات دولتی به سمت شهر گسیل دادید و مسئولان مربوطه گفتند 20 اتوبوس و بیش از 100 دستگاه خودروی سواری در چند روز گذشته حدود یکهزار و 400 تا یکهزار و 500 نفر می شوند.
امام جمعه طبس اظهار داشت: اکثر ادارات دولتی ما انصافا دغدغه دارند و انقلابی عمل می کنند که صمیمانه تشکر می کنم اما چند اداره محدود که متاسفانه گاهی به دلیل اولویت هایی که دارند باعث چنین کارهایی می شوند.
وی گفت: ما انقلاب کردیم که گردشگر بیاید در شهر ما تاخت و تاز کند؟ آن هم در شهری که به فرموده مقام معظم رهبری دارالمومنین است شهری که قطب فرهنگی دارد و برادر امام رضا (ع)، حسین بن موسی الکاظم (ع) است و افتخار همه ماست.
مردم روستای منطقه نمونه گردشگری خرو نیز روز پنجشنبه در ورودی این روستا تجمع کردند و نوشته هایی با مضمون «آری به گردشگر و نه به هنجارشکنی» در دست داشتند.
همچنین بیانیه های مختلفی در محکومیت هنجارشکنی گردشگران از سوی نهادهای مختلف از جمله عزاداران، فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، جامعه پیشکسوتان، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس شهرستان طبس، شورای هماهنگی جلسه قرآن و دعای طبسی های مقیم مشهد، حوزه علمیه شهرستان طبس و رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان صادر شد.
مرکز شهرستان طبس در 270 کیلومتری بیرجند و دارای اماکن مختلف گردشگری است.
7217*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.