اخبار مرتبط

علی امینی نسب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر نیت واقفین برای اطعام و عزاداری امام حسین (ع)، خواندن قرآن، درمان افراد بی بضاعت، کمک به افراد بی بضاعت و ایتام، برگزاری جشن میلاد امام عصر (عج) و احداث مسجد و حسینیه بوده است.
وی بیان کرد: درآمد موقوفات شهرستان سربیشه در هشت ماه گذشته رشد خوبی داشته است و در زمینه وصول درآمد موقوفات در استان رتبه برتر را داریم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه گفت: هشت ماه گذشته 800 میلیون ریال نیت واقفین در زمینه های مذهبی، خیریه، اجتماعی، مدارس علوم دینی، مساجد و حفظ عین موقوفات هزینه شده است و نیت واقفان در موقوفه های این شهرستان به عنوان یک وظیفه بدون خطا تحقق می یابد.
وی افزود: وقف های جدید و نیت واقفان باید مطابق نیازهای روز جامعه باشد که تحقق این امر نیازمند آگاه سازی مردم از سوی رسانه ها است.
امینی نسب اظهار داشت: 570 موقوفه، 985 رقبه، هفت بقعه متبرکه، 243 مسجد، حسینه و مهدیه در شهرستان سربیشه وجود دارد و از ابتدای امسال 120 هزار نفر از بقاع متبرکه این شهرستان بازدید و زیات کردند و تعداد زیادی مسافر نیز در آن اسکان یافتند.
شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه با هشت هزار و 251 کیلومتر مربع وسعت در فاصله 66 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
7556*3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.