احمد رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح به منظور تحقق شعار هیات مذهبی یک پایگاه طرح احسان حسینی در دهه اول محرم (به ویژه ایام تاسوعا و عاشورا)، اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر در سطح استان اجرا می شود.
وی افزود: مردم نیکوکار استان می‌ توانند در این طرح معنوی و خداپسندانه نذورات خود اعم از غذای گرم، خشک و قربانی را به این نهاد تحویل داده تا در اسرع وقت بین نیازمندان واقعی توزیع شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: ادارات تابعه این نهاد، مراکز نیکوکاری و مساجد سراسر استان آماده دریافت نذورات و احسان مردم عزادار و توزیع بین مددجویان و نیازمندان است.
وی ادامه داد: به منظور اجرای طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر، از ظرفیت مساجد، حسینیه ها ، تکایا و هیات های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر استفاده خواهد شد.
رفیعی، هدف از اجرای این طرح معنوی را هدفمند کردن نذورات مردمی برای مستمندان واقعی جامعه و تقویت و تبیین فرهنگ احسان حسینی مومنان به نیازمندان عنوان کرد.
وی با اشاره به جمع آوری بالغ بر 663 میلیون تومان در قالب احسان حسینی دردهه اول ماه محرم سال گذشته گفت: 64 هزار و629 پرس غذای گرم در مدت یاده شده به ارزش 402 میلیون تومان، مقدار 4 هزار کیلو گوشت قرمز به ارزش 121 میلیون تومان، 69میلیون تومان درقالب جیره خشک و مبلغ 71میلیون تومان به صورت نقدی جمع آوری شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی، پرداخت الکترونیکی از طریق سرشماره #8877* اپراتورهای تلفن همراه وشماره حساب 0102102891005 نزد بانک صادرات مرکزی بیرجند ویا مراجعه حضوری به ادارات تابعه ومراکز نیکوکاری را سه روش مشارکت مردم در کمک به نیازمندان عنوان کرد.
بنا بر آمار اعلام شده از سوی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی، اکنون 32 هزار خانوار مستمری و معیشت بگیر تحت حمایت این نهاد هستند و یکهزار و 200 خانوار تا پایان سال گذشته در نوبت حمایت بودند که 300 نفر زیر پوشش قرار گرفتند و بقیه نیز امسال به چتر حمایتی امداد اضافه می شوند.
9893 * 6054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.