اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا روز شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش حوادث ترافیکی در مبادی درون شهری تمام دستگاه ها به صورت ویژه، وارد عمل شوند.
وی ادامه داد: جلوگیری از خسارت های جانی درون شهری نیازمند اقداماتی زیربنایی است که در کنار این اقدامات رانندگان باید توجه ویژه ای به این ایام داشته باشند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی اظهار داشت: در کنار همه کمبودهای زیربنایی در بخش زیرساخت های درون و برون شهری و ناامن بودن خودروها، از لحاظ فرهنگ رانندگی زیر خط فقر هستیم که باید با رعایت قوانین و مقررات رانندگی از این وضعیت رهایی یابیم.
وی پیشگیری از خشونت را از دیگر موارد مورد بررسی در شورا بیان کرد و گفت: تمامی دستگاه های ذیربط در این زمینه به صورت کامل مورد بازرسی شورا قرار می گیرند و میزان مشارکت آنها در کاهش خشونت اجتماعی ثبت و ضبط خواهد شد.
وحدانی نیا با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) تصریح کرد: خیران در این ایام ضمن کمک به برگزاری هرچه بهتر این مراسم می توانند در زمینه کمک به کاهش آسیب های اجتماعی وقفیاتی داشته باشند که به زودی برای بررسی و ایجاد کمیته های مورد نظر همایشی در استان برگزار خواهد شد.

** طرح نماد در 12 مدرسه استان اجرایی شد
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) در 12 مدرسه این استان اجرایی شد و تا سال 1400 تمام مدارس زیر پوشش قرار می گیرند.
حسن تهامی ادامه داد: غربالگری های لازم در این مدارس صورت گرفته است و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان دانش آموزان پر خطر درمان شدند.
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید تمام مدارس شهرستان درمیان زیر پوشش این طرح قرار می گیرند تصریح کرد: برخی از والدین در طرح غربالگری در ارایه اطلاعات صحیح کوتاهی می کنند که امیدواریم برای هرچه بهتر برگزار شدن این طرح همکاری های لازم صورت گیرد.
تهامی از آموزش 70 معلم در زمینه خشونت اجتماعی خبر داد و افزود: با توجه به وظیفه ذاتی آموزش و پرورش با شکل دهی کارگاه های مختلف، آموزش های لازم به دانش آموزان ارایه خواهد شد.

** آماده باش کامل پلیس در طرح استقبال از مهر
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیرجند گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و اهمیت جلوگیری از حوادث ترافیکی، پلیس تا 15 مهرماه به صورت کاملا آماده باش عمل می کند.
سرهنگ محمد قاسمی افزود: شروع مدارس برای پلیس مقطعی حساس است به طوری که به غیر از سه نفر، تمامی کارکنان و پرسنل پلیس این شهرستان در خیابان ها، میادین و تقاطع های شهری حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه برای مدارس دو نوبته هم تدابیر لازم اندیشیده شده است، تصریح کرد: کلاه و کاور همیاران پلیس در سطح مدارس شهر بیرجند توزیع و آموزش های لازم به دانش آموزان ارائه شده است.
قاسمی تاکید کرد: تمامی سرویس های مدارس باید دارای برچسب و کارت مخصوص باشند و رانندگان آموزش های لازم را در این زمینه کسب کنند.
در ادامه این نشست نماینده شهرداری بیرجند از خط کشی حدود 100 کیلومتر از معابر شهری تا پایان هفته جاری خبر داد.
3215 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.