اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید کریمیان شامگاه چهارشنبه در جمع هنرمندان خراسان جنوبی به مناسبت روز سینما، افزود: در دهه های اخیر شاهد رویش سینماگران جوان بودیم که متاثر از تفکر انقلابی آثار فاخر جامعه پسندی را تولید کردند.
وی ادامه داد: همزمان با انقلاب اسلامی به دلیل تحولی که انقلاب رقم زد هنرمندان هم از یک عقبه غیر قابل دفاع در سینما، به استفاده از تفکر انقلابی در این نهاد روی آوردند که امروز آثارش به خوبی احساس می شود.
وی اظهار داشت: سینمای ایران پس از انقلاب حاصل حرکت ایدئولوژیکی بود که انقلابیون رقم زدند و امروز هم این حرکت همچنان ادامه دارد.
کریمیان تصریح کرد: سینما هنوز بدهکار به انقلاب است نه به این معنا که باید مورد سوال قرار گیرد بلکه موضوعات مختلفی که تاکنون به آن پرداخته نشده است باید با تفکری انقلابی مورد بررسی، تحلیل و تدوین قرار گیرد.
به گفته وی فیلم های سینمایی به وقت شام و تنگه ابوقریب که از تولیدات تازه سینمای جمهوری اسلامی ایران است برگرفته از تفکر انقلابی و رعایت فنون تخصصی پاسخگوی مباحث اجتماعی جدیدی است که شاید امروزه اذهان عمومی را درگیر کرده باشد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، یاد و نام شهیدان علی رضوی نژاد، توازع و قهوه چی را پاس داشت و افزود: این شهیدان هنرمند در عرصه های هنری مختلف به خصوص تئاتر انقلابی نقش پر رنگی داشتند.
21 شهریور ماه مصادف با دوم محرم 1440 در تقویم جمهوی اسلامی ایران به عنوان روز سینما نامگذاری شده است.
*3215 * 6054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.